Son Dakika

Son dakika: Özel eğitim okulları yasaktan muaf mı? Rehabilitasyon merkezleri açık mı kapandı mı?

A A

26.04.2021 - 21:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan tam kapanma dönemine geçildiğini duyurdu. Peki ama özel eğitim kursları, okulları, rehabilitasyon merkezleri sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak mı? 29 Nisan 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında Özel eğitim okulları rehabilitasyon merkezleri tam kapanma döneminde açık mı kapalı mı?

Son dakika: Özel eğitim okulları yasaktan muaf mı? Rehabilitasyon merkezleri açık mı kapandı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19'la mücadeleye ilişkin, "Avrupa'nın açılma sürecine girdiği bir dönemde, bizim geride kalmamak için vaka sayılarımızı süratle 5 binin altına indirmeliyiz. Aksi takdirde, turizmden ticarete ve eğitime kadar her alanda ağır bir faturayla karşı karşıya gelmemiz kaçınılmaz olacaktır." diye konuştu. Peki ama tam kapanma döneminde özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon okulları açık mı kapalı mı? İşte özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezleri yasaktan muaf mı? sorusunun yanıtı...

Erdoğan, alınan yeni tedbirlere ilişkin, şunları aktardı:

"29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir."

Özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri açık mı?

Özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezlerinin  son durumu için İçişleri Bakanlığı’nın yayınlayacağı genelge takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan anaokulları ve kreşlerde yüz yüze eğitime ara verildiğini, sınavların ertelendiğini duyurdu. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi yayınlanır yayınlanmaz haberimizde yer alacak.