SON DAKİKA: Öznur Çalık, Pervin Buldan'la yaptığı görüşmeyi CNN TÜRK'e anlattı

SON DAKİKA: Öznur Çalık, Pervin Buldan'la yaptığı görüşmeyi CNN TÜRK'e anlattı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'la gerçekleştirdiği görüşmeyi CNN TÜRK'te anlattı. Çalık, Buldan'ın kendisine "Biraz misafir edilip bırakılır" dediğini söyledi. Çalık, "Görüşmenin içeriğini çok net hatırlıyorum" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği Pervin Buldan ile görüşmesine ilişkin CNN TÜRK’te açıklamalarda bulundu. Genel Kurul’da görüşme devam ederken Pervin Buldan’ın kendisini aradığını ve “Görüşmeyi hatırlamıyorum” dediğini söyledi. Buldan’ın “Misafir edilecekler” demedim açıklaması için de Çalık, “Konuşmayı hatırlamayan birisi ne dediğini nasıl hatırlayacak” yorumunu yaptı.

Görüşmeyi hatırlamadığını söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’la ilgili konuşan Çalık, “Bunu ilk kez burada açıklıyorum. Pervin Buldan ‘Ben bu görüşmeyi hatırlamıyorum’ dedi. Ben de dedim ki ‘Sene 2015’ dememe kalmadı ‘Hatırladım’ dedi fakat 'Ben bu cümleyi kullanmadım’ dedi. Kendisi konuşmayı hatırlamayan biri dediğini nasıl hatırlayacak. Görüşmeyi hatırlamayan Pervin Hanım görüşmenin içeriğini hatırladığını söylüyor. Ben hatırladım. O anaların acısını yüreğimde hissediyorum.” dedi.