Son Dakika

Son dakika: Rize’de okullar tatil mi? 18 Ocak 2022 Rize’de yarın okul var mı yok mu? Rize Valiliği kar tatili açıklaması yaptı mı?

A A

17.01.2022 - 22:43

Rize’de okulların yarın tatil olup olmadığı merak ediliyor. 18 Ocak 2022 tarihinde Rize’de okullar tatil mi? Rize’de bugün okul var mı? İşte Valilik'ten yapılan açıklama geldi mi?

Son dakika: Rize’de okullar tatil mi? 18 Ocak 2022 Rize’de yarın okul var mı yok mu? Rize Valiliği kar tatili açıklaması yaptı mı?

Rize’de okulların tatil olup olmadığı yönünde bilgiler, gelen son dakika haberleri araştırılıyor. Peki ama Rize Valiliği'nden okulların tatil olup olmadığına dair bir açıklama geldi mi?

Rize’de okullar tatil mi?

Rize’de yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitim ve öğretime ara verilmişti. Kar yağışı bazı ilçelerde etkisini azaltırken Fındıklı, Ardeşen, Çamlıhemşin, Hemşin, Çayeli, Güneysu, İkizdere ilçesinde sürünce Rize Valiliği tarafından bu ilçelerde eğitim ve öğretime ara verildiği duyuruldu. Rize Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Fındıklı, Ardeşen, Çamlıhemşin, Hemşin, Çayeli, Güneysu, İkizdere ilçelerimiz için eğitim-öğretime verilen aranın 1 gün (18.01.2022) süreyle uzatılmasına ayrıca hamile ve engelli kamu personelinin idari izinli sayılmasına, merkeze bağlı taşımalı eğitim ve merkeze bağlı köy okullarında eğitim-öğretime 1 gün süreyle (18.01.2022) ara verilmesine karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.