hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı! MEB mülakat sonuçları sorgulama

  Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı MEB mülakat sonuçları sorgulama
  expand
  KAYNAKAA

  MEB'in sorgulama sayfasında sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili açıklama geldi. Kurum sözlü sınav mülakat sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavına giren adaylar için "itirazların" nasıl yapılacağı ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı, resmi internet sitesinde sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, değerlendirme puanlarının açıklandığını duyurdu. Kurum, sözleşmeli öğretmen tercihlerinin ne zaman başlayacağını da aktardı.

  Sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız

  İtirazda bulunmak isteyen adaylar için MEB'den açıklama

  Sözlü sınav sonuçlarına, sınav merkezi olan il millî eğitim müdürlüğü aracılığıyla sınava girdiği sözlü sınav komisyonuna itiraz edilebilecektir. İtirazlar, sözlü sınav komisyonu tarafından değerlendirilecek ve ilgililere
  bildirilecektir. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar http://meb.gov.tr ile http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yayınlanacak duyuruda belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. 

  Tercihler ne zaman başlıyor?

  MEB tarafından açıklanan takvime göre tercihler, 28 Ocak 2019 tarihinde başlıyor 1 Şubat 2019 tarihinde sona eriyor. Tercihlere dair kurumun yayınladığı o açıklamaya göre; sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir. Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır. . Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü ile bilgi teknolojileri bölümü mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow