Son dakika! THY'de iç hat uçuşlar başladı

Video: Son dakika! THY'de iç hat uçuşlar başladı

Korona tedbirleri kapsamında durdurulan iç hat uçuşları yeniden başladı. THY bugün ilk seferini saat 10.00'da İstanbul'dan Ankara Esenboğa Havalimanı'na gerçekleştirdi. Ulaştırma Bakanı İsmailoğlu, "Gerekli hazırlıkların yapılması için 1 ay boyunca yoğun bir çalışma sürdürdük" dedi.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Sosyal ve ekonomik hayatı canlandırma zamanı, bu amaçla vatandaşlarımızın sağlığı için üst düzey önlemler alarak normalleşme adımlarını atmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta YHT seferlerimizi başlatmıştık, karayollarımızda seyahat kısıtlamasını da bugün itibari ile kaldırdık ve bu adımların en önemlilerinden birini atarak ilk iç hatlar uçuşumuzu bugün gerçekleştirdik.

Bugün ayrıca Sağlık Bakanlığımız tarafından belirlenen koruyucu sağlık tedbirleri konusunda gerekliliklerini yerine getiren havalimanlarımızı da sertifikalandırmaya başladık. Bu anlamda ilk havalimanı salgın sertifikasını İstanbul Havalimanı’na takdim ettik.

Bugün itibariyle İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Antalya ve Trabzon Havalimanları sertifikalandırıldı. Peki bu sertifikasyon süreci nasıl işletildi?

Covid-19 sonrası uçuşların normale dönmesi süresinde bakanlık olarak havalimanlarına yönelik gerekli hazırlıkların yapılması için 1 ay boyunca yoğun bir çalışma sürdürdük.

Sağlık Bakanlığımızın ön gördüğü tedbirler doğrultusunda titizlikle yürütülen bu çalışmalar neticesinde havalimanı salgın tedbirleri ve sertifikasyonu genelgesini yayınladık.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS