Son Dakika

Son dakika: Yarın tatil mi? Kar yağacak mı? 25 Ocak 2022 İstanbul'da yarın hava nasıl?

A A

24.01.2022 - 19:25

Türkiye, İzlanda'dan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altında. Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde kar yağışı yoğunluğunu artırarak devam ediyor. Peki ama yarın tatil var mı? Kar yağışı kaç gün devam edecek? İşte İstanbul'da yarın hava nasıl olacak? sorusunun yanıtı...

Son dakika: Yarın tatil mi? Kar yağacak mı? 25 Ocak 2022 İstanbul'da yarın hava nasıl?

 

İstanbul'da yarın tatil mi? sorusu pek çok konuyla ilişkilendirerek aratılıyor. Peki ama İstanbul'da yarın hava nasıl olacak?

İstanbul'da tatillere dair henüz bir açıklama yapılmadı. Takip ediliyor.

İstanbul'da yarın hava nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu (Bilecik hariç), Güney ve İç Ege (Kütahya hariç), Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Marmara'da yer yer gök gürültülü kar sağanağı, Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülmesi, Doğu Akdeniz ile İstanbul, Konya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.