SON DAKİKA... Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında kaza: Balıkçı teknesine gemi çarptı

Video: SON DAKİKA... Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında kaza: Balıkçı teknesine gemi çarptı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında içinde 3 kişinin bulunduğu balıkçı teknesine As Rosaıla adlı gemi çarptı. Batan balıkçı teknesindeki 3 kişiden 2'si hayatını kaybederken, yaralanan bir kişinin hastanedeki tedavisi sürüyor. Geminin çarptığı tekneden sağ kurtulan Ali Ataman, "Gemi uzaktan geldi korna çalıyormuş ancak biz duyamadık. Denizin dibinden çıktım. Tekneye sarıldım" dedi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında As Rosaıla isimli bir gemiyle 7 metre boyundaki bir balıkçı teknesinin çatışması üzerine Kurtarma-12 ve Mehmetçik römorkörümüz, KEGM-8 ve TAHLİSİYE-1 botumuz ve balıkadamlarımız ivedilikle olay bölgesine gönderildi"  denildi.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Çarpmanın etkisiyle batan balıkçı teknesindeki 3 kişiden 2'si hayatını kaybederken, yaralı bir kişinin hastanedeki tedavisi devam ediyor.

KORKU DOLU O ANLARI ANLATTI 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesine kargo gemisi çarptı. Dev geminin parçaladığı teknedeki 2 kişi ölürken 1 kişi ise yaralandı. Kazayı yaralı atlatan Ali Ataman, DHA'ya konuştu. 

Ali Ataman, "Tekne alabora olunca teknenin dibinden dalarak çıktım. Ama kardeşim teknenin dibinden çıkamadı o içeride kaldı. Teknede üç kişiydik. Kardeşim ve yakın bir akrabam vardı. Akrabamız denizin en iyi reislerinden biriydi" dedi.

"Biz ağ tamir ediyorduk gemi kaçamadı bizden" diyen Ataman, "Gemi uzaktan geldi korna çalıyormuş ancak biz duyamadık. Makine sesinden mi bilemiyorum, duyamadık. Bence geminin kornası çok kısıktı. İyi bir korna olsaydı bence duyabilirdik. Hatta gemi bizden biraz da kaçabilirdi. Gemi beş derece sancak yapsaydı çok rahat bizden kaçardı. Çünkü öğlen vakti. Gemi neden kaçmadı bizden bilmiyorum. Beni Allah kurtardı. Denizin dibinden çıktım. Tekneye sarıldım. Teknenin tamamı batmadı yarıya kadar battı" diye konuştu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS