Son Dakika

Son dakika YKS sınav tarihi ertelendi! YKS ne zaman?

A A

26.03.2020 - 13:18 Son Güncelleme:

Son dakika... YKS sınav tarihi ertelendi. Peki YKS 2020 ne zaman yapılacak? İşte, YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından açıklanan YKS sınav tarihi...

Son dakika YKS sınav tarihi ertelendi!  YKS ne zaman?

YKS 2020 ne zaman? TYT, AYT sınavları ne zaman? ÖSYM tarafından COVID-19 yani Corona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bazı sınavların ertelendiği duyurulmuştu. Peki, üniversite sınavı da ertelendi mi? Merak edilen soruların cevabını YÖK Başkanı Yekta Saraç açıkladı. İşte, TYT, AYT ve YDT sınav tarihi...

YKS – TYT NE ZAMAN?

 

Hemen belirtelim ki Temel Yetenek Testi TYT, Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS’nin ilk aşaması ve 4 yıllık lisans bölümü yani üniversite tercihi (2 yıllık ön lisans bölümleri de dahil) yapılabilmesi için girilmesi zorunlu… YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapılan açıklamaya göre YKS'nin ilk aşaması olan TYT 25 Temmuz'da yapılacak.

AYT 2020 SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

Bilindiği üzere AYT yani Alan Yetenek Testi, YKS’yi oluşturan 3 testten biri… 4 yıllık lisans bölümü tercih etmek isteyenler için girilmesi zorunlu olan AYT 2020 tarihi ÖSYM sınav takviminin açıklanmasıyla birlikte belli oldu. Buna göre AYT 26 Temmuz'da yapılacak.

YDT SINAV TARİHİ BELLİ OLDU?

Yabancı Dil Testi YDT 2020 sınav tarihi, ÖSYM tarafından yapılan açıklamanın ardından belli oldu. Buna göre YDT, 26 Temmuz günü AYT’den sonra yapılacak.