Son durum! Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Kafe restoran yasağı nedir?

Son durum! Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Kafe restoran yasağı nedir?

Koronavirüs önlemleri kapsamında kafe ve restoranlarda kısıtlamalar uygulanmaya başladı. Tedbirler kapsamında kafe ve restoranlar paket servisi hizmeti vermektedir. Peki ama kafe ve restoranlar ne zaman açılacak, Bilim Kurulu üyelerinden kafe ve restoranların açılmasıyla ilgili peş peşe açıklama geliyor. İşte kafe ve restoranlar son durum bilgileri...

Kafe ve restoranların faaliyet durumu hakkında son durum ve son dakika bilgileri merak ediliyor. Koronavirüs salgını tüm dünyada yayılmaya devam etmektedir. Koronavirüs salgın tedbirleri kapsamında kafeler, restoranlar, lokantalar, mekanlar gibi kapalı yerlerde kısıtlamalar uygulanmaktadır. Birçok esnaf ve vatandaş kafelerin açılıp açılmayacağı konusunu merak ediyor. Peki kafeler ne zaman açılacak? İşte kafeler, restoranlar, lokantalar yani mekanların durumu ile ilgili son dakika gelişmeleri...

Kafeler, koronavirüs salgını nedeniyle sipariş ve belirli saatlerde gel al hizmeti veriyor. Kafelerin açılacağı tarh ise merak edilen konular arasında bulunuyor. İşte peş peşe gelen kafe ve restoran açıklaması...

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak?

CNN Türk muhabiri Duygu Ayaz Bayram'ın aktardığı  bilgilerine göre; Bilim Kurulu Toplantısı'ndan 15 Şubat tarihi için 'erken' tavsiyesi çıktı.Toplantıda restoranların, kafelerin ve lokantaların açılmasıyla ilgili durumda gündeme geldi. Bilim Kurulu üyeleri restoranların, kafelerin ve lokantaların açılmasıyla ilgili henüz erken tavsiyesinde bulundu.

Aşılama süreciyle ilgili güzel konuşan Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü, eğer Şubat ayı içerisinde planlanan aşılama sürecinin uygulanması halinde nisan ayının ortasından itibaren normalleşme sürecine geçilebileceğini ve yaz aylarını çok daha rahat bir şekilde geçirebileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamalarla ilgili kabine toplantısını işaret etti. Erdoğan, "Kabine toplantısından sonra varsa böyle bir durum açıklarız" ifadesini kullanırız. Kabine toplantısında bu konunun ele alınacağının sinyalini vermiş oldu.

Kafe ve restoran yasağı nedir?

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel­-al" hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.
Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS