Sopayla dövülen köpeği sahiplendi

Sopayla dövülen köpeği sahiplendi

Sosyal medyada yayılan, Isparta'da bir çobanın sopayla dövdüğü köpeği sürükleme görüntülerinden sonra Ankara'da oturan ve adı açıklanmayan bir hayvansever Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne başvurarak koruma altındaki köpeği sahiplendi.

Isparta'nın Keçiborlu İlçesi'nde çobanın sopayla dövdüğü köpeği, Ankara'da oturan bir hayvansever sahiplendi. Köpek koruma altında tutulduğu barınaktan bir görevli eşliğinde yeni sahibine teslim edilmek üzere gönderildi.


546 lira ceza verildi

Keçiborlu'ya bağlı İncesu Köyü'nde geçen hafta çoban M.C., elinde sopayla kangal cinsi köpeğini döverken, bir başkası tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Sopayla köpeğe defalarca vuran M.C., daha sonra hayvanı sürükledi. Görüntüler sosyal paylaşım sitesi Facebook'da yayınlanınca hayvanseverlerin tepkisini çekti. Şikayetler üzerine Keçiborlu İlçe Jandarma Komutanlığı'nca soruşturma başlatıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Isparta Şube Müdürlüğü ekipleri, köye giderek köpeği korumaya aldı. Çoban M.C.'ye 5199 sayılı kanun gereğince 546 TL idari para cezası uygulandı. 

Tekirdağ'da vahşet: Kedi ve köpekleri öldürdüler


Köpek Ankara’ya gönderildi

Ankara'da oturan ve adı açıklanmayan bir hayvansever Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne başvurarak koruma altındaki köpeği sahiplenmek istedi. Talebin kabul edilmesinin ardından hayvanseverin yönlendirdiği görevliye dün teslim edilen köpek, Ankara'ya gönderildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Hasan Hüseyin Ölçer, "Ekiplerimiz yapılan ihbarı değerlendirerek olayın olduğu yere gitti. 5199 sayılı kanun gereği köpek korumaya alındı. Bundan sonraki süreçte hayvanın sahiplendirilmesi ve daha mutlu bir ortamda yaşaması için Ankara'dan gelen gönüllü arkadaşımıza köpeği teslim ediyoruz" dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS