Sosyal medyada 'kedi' ile şaka yapması başına iş açıyordu

Sosyal medyada 'kedi' ile şaka yapması başına iş açıyordu

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde lise öğrencisi 15 yaşındaki S.G. internetten yıkanmaya çalışılan bir kedi ile ölen bir kedinin fotoğraflarını kopyalayıp birleştirerek, kediyi boğduğunu daha sonra camdan attığını yazınca, hayvanseverler hakkında şikayette bulundu. Lise öğrencisi paylaşımını bir süre sonra kaldırırken, pişman olduğunu söyledi.

Körfez'de bir lisede 9'uncu sınıf öğrencisi S.D. internetten kopyaladığı ölen bir kedi ile yıkanmaya çalışılan bir kedinin fotoğraflarını yan yana getirerek, facebook'ta "Lan kedi geberdi. İlk boğdum sonra camdan aşağı attım" diye yazarak fotoğrafları paylaştı. S.D. tepki görünce paylaşımını kaldırırken, facebook'taki bilgilerinden okuluna ulaşan hayvanseverler tepkilerini dile getirdiler. Hayvanseverler ayrıca, Kocaeli Valiliği'ne, "Hayvanları Koruma Kanunu'na göre hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek onları öldürmek suçtur.


Sosyal medyada S.G. isimli şahsın kendi paylaşımı ile bir kediyi boğduğunu ve sonrasında da camdan aşağıya attığını yazmıştır. Bir canlıya bu işkenceyi yapan kişinin aynı şekilde başka hayvanlara ve çocuk yaşlı gibi savunmasız insanlara da bu tür vahşeti yapacağı açıktır" yazılı mail göndererek, S.G. hakkında soruşturma açılmasını istediler.S.G. yaptığı hatanın farkına varırken, okul yöneticileri de kendilerine ulaşan hayvanseverleri konu hakkında bilgilendirerek, fotoğrafların internetten kopyalandığı konusunda bilgilendirdiler. S.G. pişman olduğunu belirterek, "Bir yanlış yaptım. Fotoğrafı internetten kopyaladım. Şu ana kadar hiçbir hayvana zarar vermedim. Fakat böyle bir fotoğrafı paylaşmam yanlış oldu. Yengem de kedi besliyor, onlara da hiç zarar vermedim. Yaptığımdan pişmanım" dedi.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS