Son Dakika

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? Sözlü sınav yerleri açıklandı mı?

A A

28.04.2021 - 11:46

MEB sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi içerisinde sözlü sınav merkezlerinin hangi tarihte açıklanacağını duyurmuştu. 1 haftadan az bir süre kala adaylar merkezlerle ilgili araştırmalarına başladı. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? Sözlü sınav yerleri açıklandı mı?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları için geri sayım sürüyor. Atama takviminde sürece ilişkin tüm detayları paylaşan MEB, mülakat yerlerinin Mayıs ayında açıklanacağını duyurmuştu. İşte adayların bilmesi gereken tüm detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev alacak öğretmenler için atama takvimi geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Takvim içerisinde ayrıca hangi alandan kaç alım yapılacağı bilgisi de paylaşılmıştı.

İlk sırada 2 bin 883 ile sınıf öğretmenliği yer alırken, 2 bin 94 özel eğitim öğretmenliği, bin 938 İngilizce öğretmenliği, bin 260 ilköğretim matematik öğretmenliği ve bin 4 rehberlik öğretmenliği atamaların yüksek olduğu alanlar arasında yer almıştı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre mülakat yerleri 3 Mayıs 2021’de açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ

Yine atama takvimi içerisinde yer alan detaylara göre sözlü sınavlar yani mülakatlar ise 17 Mayıs’ta başlayacak ve 6 Haziran’da sona erecek.

2021 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TAKVİMİ