Sözlü cinsel tacize ertelemesiz, indirimsiz hapis cezası

Sözlü cinsel tacize ertelemesiz, indirimsiz hapis cezası

Adliye koridorunda yanından geçen kadın avukata, bir taraftan cep telefonuyla konuşurken diğer taraftan sözlü cinsel tacizde bulunan sanık 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezada indirime gitmedi ve ertelemedi.


Mahkeme hakimi suçun işleniş biçimi, sanığın kastı ve suç yerini gerekçe göstererek E. A.'nın "Cinsel taciz" suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, sanığın yargılama sırasında pişmanlık göstermediği, suç işlemekten çekineceği yolunda olumlu kanaat getirmediği gerekçesiyle cezasında indirim ve erteleme yapmadı.


İddianameden


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre olay Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. katında, 2014 yılının Ağustos ayında meydana geldi. Avukat E.İ.'nin adliyeye giriş yaptığı sırada E.A.nin ona hitaben cinsel içerikli söz söyleyerek tacizde bulunduğu belirtilen iddianamede, E. İ.'nin şikayetçi olduğu anlatıldı. E. A.'nın suça konu sözü söylediği ancak avukata değil de telefonda konuştuğu kadına söylediği yönünde savunma yaptığı anlatılan iddianamede, kamu davası açmak için yeterli delil ve şüphe olduğu belirtildi. E. A. hakkında "Cinsel taciz" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS