Süleyman Soylu havadan Amanos Dağları'nı inceledi

  1. Türkiye
Süleyman Soylu havadan Amanos Dağları'nı inceledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'da yapılacak Amanos Güvenlik Toplantısı öncesi Özel uçakla Adana Havalimanı'na geldi. Bakan Soylu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş tarafından karşılandı.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'da yapacağı Amanos Güvenlik Toplantısı öncesi Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'la terör örgütüne yönelik operasyonların yürütüldüğü Amanos Dağları'nda helikopterle incelemelerde bulundu.
Özel uçakla Adana Havalimanı'na gelen Soylu'yu, burada Orgeneral Çetin, Emniyet Genel Müdürü Altınok'un yanı sıra Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş tarafından karşılandı.
Ardından aynı heyetle helikoptere binen Soylu, Osmaniye ve Hatay sınırlarındaki Amanos Dağları'nda havadan incelemelerde bulundu.
Bakan Soylu, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İlbaş'tan bölge hakkında bilgi aldı.
AA ekibininde eşlik ettiği yaklaşık 1 saat süren incelemenin ardından Bakan Soylu ve beraberindekileri taşıyan helikopter, Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki Jandarma Kara Hasan Paşa Kışlası'na indi.
Burada da Hatay Valisi Erdal Ata, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ve Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan tarafından karşılanan Soylu, şeref defterini imzaladıktan sonra askeri birlik hakkında ilgilerden bilgi aldı.
Kışlaya ait silah ve ekipmanları inceleyen Soylu, daha sonra kışladaki basına kapalı olarak gerçekleştirilen Amanos Güvenlik Toplantısı'na katıldı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS