Sultanahmet bombacısı bu evde mi kalıyordu?

Sultanahmet bombacısı bu evde mi kalıyordu?

Sultanahmet Meydanı'nda canlı bomba saldırısı yapan Nabil Fadlı'nın 5 Ocak'da sığınmacı olarak başvuru yaptığı, göç idaresine verdiği adresteki o ev görüntülendi.

Sultanahmet Meydanı'nda 12 Ocak'ta bir turist kafilesinin arasına girip üzerindeki bombayı patlatarak 11 turistin ölümüne 15 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırgan Nabil Fadlı'nın, göç idaresine 5 Ocak'ta sığınmacı olarak başvuru yaptığı ortaya çıktı. 4 arkadaşıyla birlikte başvuru yaptıktan sonra parmak izi bırakan Fadlı'nın yaşadığı sanılan eve, 2 gün önce özel harekat polisleri tarafından gündüz vakti baskın yapılmıştı. Yapılan baskında adreste yaşayan 2 Suriyeli gözaltına alınmış ancak yapılan sorgularında bombacıyla bağlantıları olmadığı belirlenip, serbest bırakılmışlardı.


Öte yandan bombacının emniyete verdiği adresteki ev kameralar tarafından görüntülendi. Eski bir bina olduğu görülen binada yaşayan bir vatandaş, "İçeride yemek yapıyordum. Bir geldim baktım ki, polisler geldi. Bende korktum kapıyı açmadım. Burada 2 kişi oturuyordu, onları aldılar götürdüler sonra da serbest bıraktılar" dedi.


Bir esnaf ise, "Bombanın patladığı gün öğleden sonra caddeyi kapattılar. Sokağa bir insan girecekti, dediler ki o sokağa girmek yasak. Sonra öğrendik ki, kendini patlayan terörist burada yaşıyor" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS