Sümeyye Erdoğan'ın nikahı için son hazırlıklar

Sümeyye Erdoğan'ın nikahı için son hazırlıklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın Selçuk Bayraktar ile nikah töreninin gerçekleştirileceği Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde hazırlıklar hız kazandı. Merkezde cumhurbaşkanlığı koruma ekibi de inceleme yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın 4 gün sonra Küçükçekmece Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılacak nikah töreni öncesinde hazırlıklar hız kazandı.

Cumhurbaşkanlığı ekibi inceleme yaptı

14 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00'te yapılacak nikah töreni için, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Ankara'ya yolcu eden koruma ekibi, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'ne gelerek incelemelerde bulundu. Konvoyda yer alan motorlu eskortlar da araçların giriş çıkışlarıyla ilgili ön hazırlık yaptı.

Belediye ekipleri çalışıyor

Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı ekipler ise merkezde boya ve temizlik çalışması yaptı. Vinçler yardımıyla gösteri merkezinin yüksek cam duvarları silindi. Bölgedeki kaldırımlar da yeniden boyandı.

Bariyerlerle örüldü

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nin çevresine bariyerler yerleştirildi. 3 TIR dolusu bariyer de nikah günü kullanılmak üzere bölgeye getirildi. Hazırlıklarda çalışan görevliler için gösteri merkezinin bahçesine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından mobil büfe kuruldu.

Nikah için sade davetiye

Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin davetiyeleri de gönderilmeye başlandı. Çiftin ortak baş harfi S'nin işlemeli olarak yer aldığı davetiyede, "Evlatlarımız Sümeyye ve Selçuk'un nikah töreninde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız" ifadelerinin altında, Emine-Recep Tayyip Erdoğan ve Canan-Özdemir Bayraktar isimleri yer aldı.

Çiçek yerine bağış

Davetiye ile birlikte nikaha katılacaklara bir de "rica mesajı" gönderildi. Mesajda, çiçek ve çelenk göndermek isteyenlerin Mehmetçik Vakfı, Dayanışma Vakfı ve Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'na bağış yapmaları istendi.

Kına gecesi Tarabya Köşkü'nde yapıldı

Bu arada, Sümeyye Erdoğan'ın kına gecesini 7 Mayıs Cumartesi akşamı Tarabya Köşkü'nde yaptığı öğrenildi.

35 bin kişilik merkezin adını Erdoğan koydu

Avrupa'nın en gelişmiş ses ve ışık sistemlerinin kullanıldığı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi 35 bin kişi alabiliyor. İlk önce "Arenemega" adı verilen merkezin açılışı 8 Mayıs 2014 tarihinde o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmış, Erdoğan açılış sırasında merkezin isminin "Yahya Kemal Beyatlı" olarak değiştirilmesini istemişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS