Sur'da çatışma sesleri...

Sur'da çatışma sesleri...

Sokağa çıkma yasağının yeniden uygulanmaya başlandığı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde operasyonlar sürüyor. Sabah saatlerinde başlayan operasyonda şiddetli çatışmalar yaşanırken ilçeye çok sayıda polis sevk edildi. Bugün öğle saatlerinde çıkan çatışmada 2 polis memuru yaralandı. Sur'a asker de takviye olarak gitti.

Sur ilçesinin 6 mahallesi ve 1 caddesi ile girişindeki Şeyh Sait Meydanı'nda 9 günün ardından kaldırılan ancak önceki gün saat 16.00'da yeniden uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağının ardından şiddetli çatışmalar sürüyor.

İlçede, bugün sabah saatlerinde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Çok sayıda özel harekat polisleri ile terörle mücadele ekiplerinin katılımıyla yapılan operasyonda, teröristler ile güvenlik güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Yer yer bomba seslerinin de yükseldiği ilçede operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

İlçede yaşayan vatandaşların büyük bir kesimi göç ederken bir kısmının ise yasak olmayan mahallelere giderek yakınlarının evlerine sığındığı belirtildi. Öte yandan, ilçede son 11 gün içerisinde 2 polis şehit oldu, 14 polis yaralandı, çıkan çatışmalarda toplam 31 terörist öldürüldü.

Asker Sur'a girdi

Teröristlerin barınarak hendek kazıp, barikatlar kurduğu Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 17 saat arayla yeniden sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından asker de polise takviye için ilçeye girdi.

Teröristlerle güvenlik kuvvetleri arasında çatışmaların aralıksız sürdüğü ilçeye takviye olarak giren asker, zırhlı araçlarla teröristlerin bulunduğu noktalara yakın bölgede giriş ve çıkışları tutuyor. Askerin ilçe içinde güvenlik önlemi aldığı Sur'da teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 4 koldan özel harekat timlerinin kontrollü olarak ilerlediği belirtildi.

2 polis yaralandı

Sur İlçesi'nde 6 mahalle ve bir caddede, 2 Aralık'ta ilan edilen ve 9 Aralık perşembe günü saat 23.00'da sona eren ancak 17 saat sonra cuma günü saat 16.00'dan yeniden uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Sur İlçesi'nde hendek ve barikat oluşturan PKK'lılara yönelik operasyonlar kapsamında güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında zaman zaman çatışma çıkıyor. Bugün öğle saatlerinde çıkan çatışmada 2 polis memuru yaralandı. Yaralı polisler ambulanslarla kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS