Süt tartışmasının nedeni ne?

Süt tartışmasının nedeni ne?

Süt tartışmasının nedeni ne?

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, bazı firmaların çıkarları nedeniyle "sütte kanser" tartışmasını büyüttüğünü öne sürdü. Tartışmaları kısmen yönlendirme olarak gören Yetkin, "Kantinlerde asitli içeçekler yasaklandı değil mi? Herhalde bu kadar yeterli..." dedi.

Tartışma sürüyor... "Sütte kanser riski var mı, yok mu?" Tartışmalara Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin de katıldı. "Türkiye'de 13 milyon ton süt üretiminin sadece 7 milyonu kayıtlı" dedi.

Yetkin, kayıtlı sütlerin güvenli olduğunu söyledi. Yetkin, "Ulusal ölçekli sanayiciler mevcut ve tüm hijyen koşulları altında bunlar üretilmekte. Herhangi bir problem söz konusu değildir" diye konuştu.

Yetkin, kayıtsız özellikle de sokakta satılan sütler için uyarıda bulundu. Üstelik "Sadece süt değil, peynir ve yoğurt gibi süt ürünlerine de dikkat edilmeli" dedi.

Yetkin, tartışmaların zaman zaman amacını aştığını da sözlerine ekledi. Yetkin, "Süte karşı bir kampanya başlatıldı neden? Kantinlerde asitli içeçekler yasaklandı değil mi? Herhalde bu kadar yeterli, ondan sonra bombardımanlar başladı" şeklinde konuştu.