Tacizci serbest kalınca 8 yaşındaki çocuk intihara kalkıştı

Tacizci serbest kalınca 8 yaşındaki çocuk intihara kalkıştı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde iddiaya göre, geçen haziran ayında 8 yaşındaki M.B., 70 yaşındaki H. B tarafından tacize uğradı. Ailenin durumu öğrenmesi üzerine açılan davada sanık H. B tutuklandı. Üç ay sonra görülen mahkemede ise sanık serbest bırakıldı. Taciz travmasını atlatamayan M. B ise bugün intihara kalkıştı. Halen yoğun bakımda olan küçük kızın hayati tehlikesi devam ediyor.

14 yaşındaki kız çocuğuna 12 kişi tecavüz etti, 1 kişi tutuklandı


2016 haziran ayında 8 yaşındaki M.B aynı mahallede oturan 70 yaşındaki H.B tarafından tacize uğradığını iddia etti. İddiaya göre, H.B, küçük kızı okul çıkışı metruk binaya götürerek cinsel istismarda bulundu, ailesine söylememesi için tehdit etti.


Daha önce de aynı kişi tarafından tacize uğramış olan M.B bu sefer olayı ailesine anlattı. Ailenin şikayeti üzerine H.B şikayet üzerine tutuklandı fakat tutukluluğu 3 ay sürdü. Bu sırada H.B'nin mahallede bir çocuğu daha taciz ettiği ortaya çıktı. O çocuğun ailesi de sanıktan şikayetçi oldu. Fakat mahkeme, 'müsnet deliller oluşmadığından ve mağdurun çelişkili ifadeler vermesi' sebebiyle sanığın beraatine karar verdi.


Aile karar isyan etmişti


Aile mahkemenin beraat kararına tepki göstermiş, anne Fadime B., ''Benim kızım 8 yaşında ilkokul ikinci sınıfta cinsel istismara uğradı. Bir değil iki çocuk cinsel tacize uğradı. Bu çocukların geleceği için ben adalete güveniyorum. Ancak adam dışarı çıktı ve her gün evimin önünden gelip geçiyor. Ben şimdi nasıl güvenip de çocuğumu okula göndereyim? Yetkililer sesimizi duysun. Yarın daha kötü şeyler olduğunda mı adalet bize sahip çıkacak? Adalet istiyorum ben. Benim çocuğum şu an psikolojik tedavi görüyor. Doktor bile bunu söylüyor. Çocuğumuzu dışarıya güvenemeyeceksek ne yapacağız? Ben çocuğuma tertemiz bir dünya istiyorum. Çocuğumun korkulu rüyası olan bu adamdan kurtulmak istiyoruz. Çocuğum korkusundan kitaplarını, elbisesini yırtıp attı. Bu adamın tekrar yargılanmasını istiyorum" demişti.


Küçük kız intihara kalkıştı


Ailenin avukatlığını üstelenen Ozan Kayahan'dan ise bugün bir açıklama geldi. Kayahan, küçük M.B'nin yaşadığı travmayı atlatamadığı için intihara kalkıştığını söyledi. ''Minik kızımız öğlen saatlerinde evde ailesinin yanında olmadığı bir sırada bulduğu ilaçları içerek intihar etmek istedi. Annenin durumu sonradan fark etmesi üzerine çağrılan ambulansla küçük kız derhal hastaneye kaldırıldı. Derhal müdahale edilen ve yoğun bakım ünitesinde müşahede altında tutulan kızımızın hayati tehlikesi devam etmektedir'' dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS