TAGS, Hırsızlara Açık Kapı Bırakmıyor

TAGS, Hırsızlara Açık Kapı Bırakmıyor

TAGS Güvenlik ve Alarm Sistemlerinin, pandemi dönemine rağmen 2020 yılında gerçekleştirdiği hızlı büyüme başarısını ve gelecekteki planlarını TAGS Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Gündüz ile konuştuk.

NEDEN TAGS?

Sizin olduğunuz her yere güvenlik sağlıyoruz. Adım attığınız her noktada güvenli hayat çemberi oluşturuyoruz. Siz neredeyseniz güvenliğiniz de orada artık. Örneğin; tek bir tıklamanızla bulunduğunuz konuma ambulans, itfaiye veya polis yönlendiriyoruz. Hırsızlık girişimine ise 8 saniye gibi rekor sürede müdahale ediyoruz. Tüm bunları ileri düzey yüksek teknoloji ve Alarm İzleme Merkezimizde her şeyi takip eden devasa güvenlik ordumuzla yapıyoruz.

GÜVENLİK KONUSUNDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR NELERDİR?

En büyük yanlışlardan biri alarm sisteminin “lüks” sanılması. Oysa çok daha büyük kayıplara engel olup sizi sürpriz masraflardan koruyan düşük maliyetli sistemlerdir. Araştırmalarımıza göre, insanlar hırsızlık vakalarında maddi değeri yüksek eşyalarının çalınmasından çok mahrem alanlarına girilmesi ve hatıra niteliği taşıyan eşyalarının çalınmasından korkuyor. Üstelik hırsızlık, yangın, gaz kaçağı gibi olaylar sonucu maddi kayıpların yanı sıra travmalar da yaşanıyor. Maalesef mağdurlarda hayat kalitesini düşüren kalıcı psikolojik etkiler tespit ediliyor. Aslında alarm sistemleri sevdikleriniz, malınız, hatıralarınız ve paranızla birlikte hayattaki en değerli şeyi; sağlığınızı da korumak için varlar.

EV GÜVENLİK SİSTEMLERİNE SAHİP OLMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

İstatiksel bir gerçek var; TAGS güvenlik sistemine sahip ev ve iş yerlerine saldırı oranı çok düşük. Bu yüksek teknolojiye ve uzman kadroya karşı şansı olmadığını bilen kötü niyetli kişiler TAGS’tan uzak duruyorlar. Alarm sisteminin varlığı bile size avantaj sağlıyor. İşin psikolojik tarafı da var. Evinizin ve sevdiklerinizin güvenliğinden emin olmamak sizi mutsuz eder, özgürlüğünüzü kısıtlar. İş hayatında ise veriminizi düşürüp kariyerinizi etkiler. TAGS ile yoldan geri dönmek, planları iptal etmek de tarihe karışıyor. TAGS varken gözünüz arkada kalmıyor, her zaman geleceğe bakıyorsunuz.

HİÇ ALIŞIK OLMADIĞIMIZ ŞEKİLDE MÜŞTERİLERİNİZE “PAYDAŞ” DİYORSUNUZ. BUNUN SİZİN İÇİN ÖNEMİ NEDİR?

Paydaş’ın farkı; içinde gerçek sevgi barındırması. Paydaşlarımızla ilişkimizi sevgi merkezli kuruyoruz. Onlarla sürekli iletişim halinde kalıp yanlarında oluyoruz. Çünkü güvenlik sadece teknolojiyle sağlanmaz. Her şeyden önce insanların size güvenmesi gerekir. Paydaşlarımız bize ailelerini, sevdiklerini ve değerlerini emanet ediyorlar. Biz de her birini kendi ailemizin parçası olarak görüyoruz. Böylece ömür boyu kalıcı ve güven odaklı bir ilişki kuruyoruz. Sırf hal hatır sormak için bizi arayan paydaşlarımız var. Bizi diğerlerinden farklı kılan özelliğimiz; bu sevgi ve samimiyet.

PEKİ PAYDAŞLARINIZDAN NASIL GERİ DÖNÜŞLER ALIYORSUNUZ?

Sıfır Şikâyet %100 Memnuniyet ile devam ediyoruz. Fakat şunun farkındayız, güven; çok hassas ve kırılgan bir duygu, bu yüzden insanların bize her gün tekrar güvenmesini sağlamalıyız. Yeni güne başlarken dünden daha iyi teknolojiye, daha eğitimli çalışma arkadaşlarına ve daha fazla insana ulaşmayı hedefliyoruz. Bu arada TAGS’a güvenen tüm paydaşlarımıza sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz.  

TAGS’IN ORTAYA KOYDUĞU YENİ ANLAYIŞ GÜVENLİK ÇEMBERİ NEDİR, NELERİ KAPSAR?

Klasik güvenlik anlayışı sadece mekân korumasını kapsar. Ancak yeni nesil teknolojilerle güvenlik de form değiştirdi. Artık insanların olduğu her yere, her dakika ulaşabilecek teknolojiye ve uzmanlığa sahibiz. Bu sayede mekânlarla beraber TAGS ailesindeki insanları oldukları yerde koruyacak güvenli hayat çemberi oluşturuyoruz. Paydaşlarımıza, “aman şöyle davranın, aman şunları unutmayın” demiyoruz. Onlar hayatlarını yaşıyor, biz onlar farkına bile varmadan güvenliklerini sağlıyoruz.

CEP TELEFONU UYGULAMANIZ TAGSAPP PLUS NE GİBİ YENİ ÖZELLİKLER SUNUYOR? HAYATIMIZA NE TÜR KOLAYLIKLAR KATIYOR?

TAGSAPP ile ev ve iş yerinizin tüm güvenlik kontrolünü cebinizde taşıyorsunuz. İstediğiniz an güvenlik ürünlerinizi kolayca yönetebilir, kapı giriş çıkışlarını kontrol edebilir, alarm sistemini açıp kapatabilir, anında kameralara bağlanabilirsiniz. TAGSAPP ile herkes kendi hayatına göre özelleştirilmiş bir TAGS’a sahip oluyor diyebiliriz. Kişiselleştirme en çok önem verdiğimiz konulardan biri.

SON OLARAK GELECEK YILLARDAKİ ŞİRKET HEDEFLERİNİZ NELERDİR?

TAGS, Türkiye’deki güvenlik anlayışını değiştirecek büyük bir hayalin eseridir. Ancak hayallerimiz bununla sınırlı değil. Uluslararası iş ortaklarımızla sürekli iletişim halindeyiz. Pek çok konuda öncü fikirlerimiz ve yeniliklerimizle onlara destek sunuyor, AR-GE çalışmalarımızla yepyeni güvenlik özellikleri geliştiriyoruz. Bu işbirliklerimiz sayesinde dünyayla entegre halde gelişmeleri takip edebiliyoruz. TAGS olarak gelecekte sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda da sektörde yeni standartları belirleyecek bir aktör olmayı planlıyoruz. Bu topraklardan çıkarak tüm dünyayı güvenlik çemberimizle tanıştırmayı amaçlıyoruz. Eminiz bunu da paydaşlarımızla beraber başaracağız. Herkese çok teşekkür ederim.

https://tags.com.tr/

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS