Taksici mağduru Taylandlı kadın o anları anlattı

Taksici mağduru Taylandlı kadın o anları anlattı

Şişli'de kendisini dolandırmaya çalışan taksiciyi kaydeden ve sosyal medyada da gündem olan Tayland uyruklu turist katın Niorn S. yaşadıklarını anlattı. Niorn S., "O '80 lira' dedi, ben hayır dedim. 30 lira verebilirim dedim benim vücuduma dokundu" dedi.

Şişli’de önceden bindiği takside kendisinden fazla para aldığı iddiasıyla bir sonraki yolculuğunda kendisini dolandırılmaya çalışan taksiciyi kayıt alan Tayland uyruklu turist kadın Niorn S., “Onu hatırladım, onunla bir kez daha yolculuk yapmıştım. O, ‘80 lira dedi’ ben ise ‘hayır’ dedim. Ben sana maksimum ‘30 lira verebilirim’ dedim. Benim vücuduma dokundu” dedi.
İstanbul Şişli’de Tayland uyruklu kadın turist Niorn S., bir süre önce bindiği 34 TEH 13 plakalı takside fazla ücret ödedi. Olayın ardından geçtiğimiz Çarşamba günü turist kadın, aynı taksiye denk geldi. Kadın bu kez olanı biteni cep telefonuyla kayda aldı. Yolculuk süresi boyunca kadınla sohbet eden taksici, kadının 2 kez elini tutarak taciz etti. Turist daha sonra araçtan ineceği esnada ise taksici hem fazla para istedi hem de kadının uzattığı 100 lirayı sol cebe koyarak 20 lira uzatıp 20 lira daha istedi. Kadının taksicinin kendisini dolandırmaya çalıştığını anlaması üzerine 100 lirayı geri alıp 30 lira vererek ayrıldığı iddia edildi.

“Benim vücuduma dokundu”

Konuyla ilgili konuşan Niorn S., “Tayland uyruklu turist kadın AVM’de bir taksi buldum. Onu hatırladım, onunla bir kez daha yolculuk yapmıştım. Ben Beşiktaş’a gitmek istediğimi söyledim. O da ‘Hayır gidemezsin başka bir taksiyle git’ dedi. ‘Neden sana ne kadar para ödemem gerekiyor’ dedim. O, ‘80 lira dedi’ ben ise ‘hayır’ dedim. Ben sana maksimum ‘30 lira verebilirim’ dedim. Onu hatırladım, onunla bir kez daha gitmiştim ve benim vücuduma dokundu ve sonra ben ona 100 lira verdim. O neden bana 20 lira verdin dedi. Ama ben onu hatırladım ve ben onu kaydettim. Ama o anlamadı” dedi.

“Sözlü ve fiziksel tacizde bulunuyor”

Kadının erkek arkadaşı Gökhan Akış, “Bulunduğum bölgede taksiyle giderken daha önce dolandırıldığı taksiyle karşılıyor. Buna kasten de o taksiye binmek istiyor. Taksinin de ön tarafına biniyor. Sonra da video kaydı almaya başlıyor. Gideceği yere 30 liraya anlaşılıyor. Taksiye bindikten sonra yol güzergahında taksici sözlü ve fiziksel olarak tacizde bulunuyor. Daha sonra Beşiktaş’a gelindiğinde 30 lira verilmesi gerekirken, taksici daha fazla para istiyor. Sonra videoda olduğu gibi 100 avro istiyor ama bu vermiyor. Daha sonra plakasını da çekiyor” ifadelerini kullandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS