Taksim'deki 19 Mayıs törenine Vali ve Belediye Başkanı katılmadı

Taksim'deki 19 Mayıs törenine Vali ve Belediye Başkanı katılmadı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın nedeniyle İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda resmi tören düzenlendi. Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katılmadı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Şahin ve Topbaş'ın törene katılmamasını eleştirdi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda resmi tören düzenlendi.


Türk Yıldızları'nda 19 Mayıs'ta bir ilk


Törene, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Enis Berberoğlu ve Mehmet Bekaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın'ın da aralarında bulunduğu CHP'liler, DSP'liler ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi izcilerinin de aralarında bulunduğu öğrenciler katıldı.


Ünlülerin 19 Mayıs mesajları


Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılmaması dikkat çekti.


İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koydu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'ndan sonra tören tamamlandı.


Tören tamamlandıktan sonra CHP, DSP ve Atatürk Vakfı anıta çelenk koydu.


Törene İstanbul Valisi ve Belediye Başkanının katılmamasını eleştiren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, " Büyük olasılıkla raporlu hasta olabilirler diye düşündüm. İnşallah herhalde sağlık durumları iyidir" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS