Talebi yerine getirilmeyen muhtar çadır kurdu

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Kırmızıtoprak Mahallesi Muhtarı eski muhtarlık binasının geri verilmemesi üzerine çadır kurdu.Kırmızıtoprak Mahallesi Muhtarı Hidayet Elbir, kurduğu çadırın önünde yaptığı basın açıklamasında, eski muhtarlık binasının yıkılması şartı ile verilen sözün yerine getirilmediğini öne sürdü. Elbir şöyle konuştu:
"Odunpazarı Belediye başkanı Kazım Kurt, yeni muhtarlık binası yapacağım diye muhtarlığımı 10 metre karelik yere taşıdı. Yeni bina bittiğinde muhtarlık odası vermedi. Muhtarlığım ve mahalle sakinleri adına eylemler yaptım.
Kırmızıtoprak Mahallesi sakinleri bana hakkını ara diye oy verdiler muhtar seçtiler. Bu eylemlerin sonucunda bana misilleme yaparak Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan İbiş ile beraber yaptı. Kazım Kurt, İrfan İbiş'e Hidayet Elbir'i üyeliğinden ihraç et yazısı bana yolla, ben de belediyenin muhtarlara verdiği PTT, su, doğalgaz, elektrik giderleri olan 315 TL'yi keseyim diye. Muhtarlar derneği ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt senaryo hazırlamış ve uygulamışlar. Aralık ayı itibariyle muhtarlara verilen 315 TL'yi Odunpazarı Belediyesi Kırmızıtoprak Mahallesi adına yatırmamıştır.
Hiç bir muhtar belediye Başkanına tepki göstermeyecek mi? Muhtarlar haklarını aramayacaklar mı?. Bana tepki göstereni ben de muhtarlar derneğinden ihraç ettiririm, ödeneğini keserim diyerek gözdağı veriyor. Bu haksızlık karşısında bu soğuk havada çadır kurarak muhtarlık görevlerini burada yerine getireceğim."
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS