Son Dakika

Tam kapanmada tekel bayiler açık mı? Yasak günlerinde tekel bayileri kapalı mı? Tekel bayilerle ilgili son karar!

A A

27.04.2021 - 11:39 Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 Nisan’da yapılan kabine toplantısı sonrasında,  "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz" açıklamasını yaptı. Bu karar sonrasında pek çok detay merak konusu oldu. Kapanıp kapanmadığı merak edilen konulardan biri de tekel bayileri oldu. Peki, tekel bayileri açık mı? Tam kapanmada tekel bayiler kapalı mı? İşte tekel bayilerinin durumuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklaması..

Tam kapanmada tekel bayiler açık mı? Yasak günlerinde tekel bayileri kapalı mı? Tekel bayilerle ilgili son karar!

Koronavirüs gündemiyle toplanan kabine toplantısından yeni yasak kararları çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı tam kapanma uygulamasının ardından tekel bayilerinin açık olup olmadığı araştırılmaya başladı. 29 Nisan-17 Mayıs arasında böyle bir yasak olup olmayacağı tartışılırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili açıklamada bulundu.

17 günlük tam kapanma sürecinde tekel bayilerin mesai saatleri ve alkol yasağı konuları araştırılıyor. Kısıtlama günlerinde haksız rekabeti önlemek amacıyla hafta sonları alkol satışı yasaklanmıştı. Tam kapanma tedbirleri konulu genelgeye göre, tam kapanma boyunca tekel bayilerde alkol satışı yasağı uygulanacak. İşte detaylar..

TAM KAPANMADA TEKEL BAYİLER AÇIK OLACAK MI?

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlıkta düzenlenen video konferans toplantısında, 81 ilin vali, il jandarma komutanı, il emniyet müdürü ve sahil güvenlik komutanıyla bir araya geldi.

Toplantıda, tekel bayilerinin tam kapanma süresince açık olup olmayacağı da gündeme geldi. Soylu, konuyla ilgili olarak "İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tekel bayilerinin bu süreçte kapalı olacağını açıkladı. Tekel bayileri kapalı olacağı için “haksız rekabet” gerekçesiyle, zincir market veya bakkallarda da içki satışı yapılmayacağı öğrenildi.