hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Taner Yıldız'dan 'entel-dantel' çıkışı

  Taner Yıldızdan entel-dantel çıkışı
  expand
  KAYNAK DHA

  Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı ve Kayseri milletvekili Taner Yıldız, Türkiye’nin geçirdiği zor günlerin bugünden çok daha derinde olduğunu anlatırken, "Türkiye, artak güçlü yapısı ile her türlü kamburunu atabilecek ve her türü sıkıntıların üstesinden gelebilecek durumdadır. Bugün kendisini Cumhurbaşkanı Cumhuru olarak kabul etmeyenler toplumla bütünleşememiş kendisine entel-dantel rol biçmeye çalışanlardır'' dedi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ak Parti Kayseri il merkezinde basın toplantısı düzenleyen Yıldız, milli iradenin her zaman olduğu gibi vesayetçiler tarafından engellemeye çalışıldığını96 yıl önceki Türkiye’nin egemenliğinin milli birlik ve beraberliğinin düşmanlarının çehresinin günümüzde tamamen çehresi değişmiş durumda olduğunu söyledi. Yıldız, "PKK terör örgütü ile beraber Türkiye’nin geleceğine dinamit koymak isteyenler, hendek açanlar, silahlı kuvvetlerimize, emniyet güçlerimize ve Türkiye’nin iradesine engel olmaya çalışanlar hiçbir zaman muvaffak olamayacaklardır" dedi. Eski Bakan Taner Yıldız, şöyle devam etti:

  'Cumhuru tanımayan entel-danteller'

  "Türkiye’nin geçirdiği zor günler bugünden çok daha derindi. Zorluk, yoksulluk, imkansızlıklar çok daha fazla derindi. Bugün kendisini Cumhurbaşkanın Cumhuru olarak kabul etmeyenler veya Cumhurbaşkanımızı kendi Cumhurbaşkanı olarak kabul etmeyenler ancak toplumun kenarında kalmış ve toplumla bütünleşememiş vatandaşımızla bütünleşememiş kendisine entel dantel rol biçmeye çalışanlardır. Ama Türkiye bütün vatandaşı ile beraber çocuklarına armağan ettiği ve halkın kendi kendini yönetme kabiliyetini inşallah bu vesile ile artırmış olacak. Türkiye bütün yönleri ile beraber normalleşecek. Türkiye, bir marangozun TBMM kürsüsünü hayrına yaptırdığı bir meclisten bugünlere gelindi. Boya, badana ve binasını neredeyse bütün yoksulluklar içerisinde bina ederek bugünlere gelindi. Ancak, Türkiye artık eski sıkıntılarından ve eski yoksulları ile beraber değil, inşallah gelişen büyüyen ve ilerleyen yanı ile olmuş olacak. İleriye dönük daima ümitvarız. Güzel Türkiye’mizi kötü görmek isteyenleri, sıkıntılı göstermek isteyenlere fırsat vermeyeceğimiz bizden kendimizden daha çok sevdiğimiz güzel çocuklarımıza armağan edilen bu 23 Nisan’da inşallah herkesin ümitvar olmasını isterim. Ülkenin daha güzel günlerini geleceğinin daha güzel olacağını bu vesile ile tekrar belirtmek istiyorum."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow