Tarih belli oldu! 2019 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Tarih belli oldu! 2019 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS sonuç tarihi belli oldu! Ön lisans programlarından 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyen öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM sonuçların açıklanacağı tarihi öğrencilerle ve kamuoyuyla paylaştı. İşte DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih…

Dikey Geçiş Sınavı – DGS 2019 sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyen öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından DGS sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili paylaşılan bilgi…


DGS sonucu önümüzdeki ÖSYM tarafından açıklanacak. Adaylar elde ettikleri sınav sonuçlarına göre göre dikey geçiş hakkını kullanabilecek.


DGS sonuçları ise ÖSYM’nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre 25 Temmuz 2019 tarihinde erişime açılacak.


EĞİTİM BİLGİSİ SEÇME İŞLEMİNDE SON TARİH 8 TEMMUZ!


2019-DGS değerlendirme işlemlerinde, adayların ön lisans seviyesindeki eğitim bilgileri kullanılmaktadır. 2019-DGS’ye başvuran adayların 02-08 Temmuz 2019 tarihleri arasında Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) bulunan https://ais.osym.gov.tr/DGS/2019/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden, değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve bu eğitim bilgilerini seçerek 08 Temmuz 2019 tarihi saat 16.00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.


Eğitim bilgilerinde eksiklik/hata olduğunu düşünen adayların, mezun oldukları/olacakları yükseköğretim kurumları ile görüşerek eğitim bilgilerini YÖKSİS üzerinden düzelttirmeleri ve bu düzeltme işlemi sonrasında 02-08 Temmuz 2019 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/DGS/2019/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden düzelttirdikleri eğitim bilgilerini seçerek onaylamaları gerekmektedir.


Eğitim bilgisi YÖKSİS’ e eklenemeyecek durumda olan adayların ise eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) sistemi üzerinden okullarına işlettirmeleri ve sonrasında https://ais.osym.gov.tr/DGS/2019/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden bu eğitim bilgilerini seçerek 08 Temmuz 2019 tarihi saat 16:00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.


Adayların bireysel olarak veya yükseköğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecek ve cevaplandırılmayacaktır.


Eğitim bilgisi kontrol, seçme ve onaylama işlemleri 08 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.00’da sona erecek olup adayların bu tarihler arasında yapmış olduğu son seçim dikkate alınacak ve bu eğitim bilgisine göre değerlendirme işlemleri yapılacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS