TBMM Anayasa Komisyonu'nda yine kavga

Video: TBMM Anayasa Komisyonu'nda yine kavga

Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişiklik teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda, AK Parti ile HDP'li milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. HDP milletvekilleri komisyonu terk etti.

Dokunulmazlıkların görüşüldüğü Anayasa Komisyonunda AK Parti ve HDP'li milletvekillileri arasında uçan tekme ve yumruklu kavga yaşandı.

AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu saat 15.00'da toplandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın geçtiğimiz hafta komisyonda yaşanan kavgada danışmanların da yer aldığını söylemesine HDP'liler tepki gösterdi.

AK Parti milletvekillerinin de bu duruma karşılık vermesi, üzerine tartışma kavgaya dönüştü. AK Parti ve HDP'li milletvekilleri birbirlerine yumruk ve uçan tekme attı. Masaların üzerine çıkan milletvekilleri ellerine geçirdikleri her şeyi birbirlerine fırlattı. Kavga anı komisyonda bulunanlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in kolunun çıktığı ileri sürüldü.

Devam kararı

TBMM Anayasa Komisyonu'nda yaşanan kavganın ardından, HDP ve CHP'li üyeler komisyon toplantısının ertelenmesini isterken, yapılan oylamada komisyonun çalışmalara devam etmesi kararı alındı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Kavga ettim, komisyonu engelledim" tarzını kabul etmediklerini belirterek, TBMM Anayasa Komisyonu'nun ara vermeksizin çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

HDP'li vekiller terk etti

HDP'li milletvekilleri, dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişiklik teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nu terk etti.

Anayasa Komisyonu görüşmelerinde konuşan HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, kendilerinin yargılamasının ve cezaevlerine gitmelerinin madalya olacağını belirterek, "Boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Bu oyun sizindir" şeklinde konuştu. Sancar'ın konuşmasından sonra HDP milletvekilleri salonu terk etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS