TBMM bahçesinde oturma eylemi 

TBMM bahçesinde oturma eylemi 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bahçesinde "Barış Anneleri" isimli grup HDP grup toplantısının ardından oturma eylemi yaptı.

 Grup içerisindeki bir kadın, "Esatullah timleri Kürdistan'dan çekilsin artık" diye seslenirken, “Çocuklarımızın cenazesini morklardan alamıyoruz. Biz nereye gidelim.  35 yıldır bu ülkede kirli bir savaş yürütülüyor. Biz Barış Annelerinin elindeki en büyük silahı bu başımızdaki beyaz başı örtülerimiz. Yeter artık onurlu bir barış gelsin. Barış isteyen insanları gözaltına alıyorlar" diye konuştu.


Bu sırada oturma eylemine yakın mesafeden yürüyerek geçen TBMM İdare Amiri Salim Uslu, meclis güvenlik amiriyle bir süre görüştü. Daha sonra HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım ve HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, kadınların yanına gelerek bir süre Kürtçe sohbet ederek eylemlerini sonlandırmalarını istedi. 


Kadınlar, HDP'li milletvekillerinin hatırına eylemlerini sonlandırdıklarını belirtti. Grup, HDP'li milletvekili ve meclis güvenlik görevlilerinin gözetiminde meclis bahçesi dışına çıkartıldı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS