TBMM Genel Kurulu 2021 yılı bütçesi için son kez toplandı

TBMM Genel Kurulu 2021 yılı bütçesi için son kez toplandı

TBMM Genel Kurulu, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler ve oylaması için toplandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında toplanan Genel Kurul'da, bugün bütçe görüşmeleri tamamlanmış olacak. Şentop, TBMM Genel Kurulu'nun, 7 Aralık Pazartesi günü başladığı bütçe görüşmelerini bugün tamamlayacağını belirterek, bu süreçte Genel Kurul'da 11 gün boyunca, 71 oturumda toplam 143 saatlik çalışma yürütüldüğünü söyledi. Bugünkü kapanış görüşmelerinden sonra Genel Kurulda yapılacak oylamayla bütçe ve kesin hesap kanun tekliflerinin görüşmelerinin tamamlanacağını hatırlatan Şentop, "Bütün partilere mensup milletvekillerinin, bilhassa bütçe görüşmeleri sürecinde Meclis kürsüsünden dile getirdikleri görüş ve önerileri, milletimiz büyük bir merak ve ilgiyle izledi. Millet iradesinin tecelli ettiği TBMM çatısı altında yürütülen çalışmaların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir olgunlukla devam edeceğine inancım tamdır" değerlendirmesinde bulundu.

Şentop, Meclis çalışmalarının bütün dünyada olduğu gibi Kovid-19 salgınının etkileri altında gerçekleştiğine dikkat çekerek, "Buna rağmen süreci en az sıkıntıyla atlatmaya çalıştık. Bu dönemde bir yandan TBMM olarak üstümüze düşen yasama, denetim ve temsil faaliyetlerini yerine getirmeye çalışırken diğer yandan bu süreci en az sıkıntıyla atlatmaya çalışıyoruz. Bu zorlu şartlara rağmen bugüne kadarki bütçe görüşmeleri sürecinde gerek komisyon gerekse Genel Kurul aşamalarında çalışmalara katılan, müzakere ve katkı sağlayan bütün Meclis Başkanvekillerimize, Divan üyelerimize, Grup Başkanvekillerimize, milletvekillerimize, bakanlarımıza, bürokratlarımıza ve Meclis çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün görüşmeleri tamamlanacak 2021 yılı bütçesinin, hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. 

Şentop’un konuşmasının ardından bütçenin tümü üzerindeki görüşmelere geçildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS