TBMM'de sürpriz Erdoğan-Gül görüşmesi

TBMM'de sürpriz Erdoğan-Gül görüşmesi

Süleyman Demirel için TBMM'de yapılan tören sürpriz bir görüşmeye de sahne oldu. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in odasında bir araya geldi. Görüşme 45 dakika sürdü.

Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olduğu dönemde başdanışmanı olan Ahmet Sever'in yazdığı "Abdullah Gül ile 12 Yıl" adlı kitap nedeniyle aralarında gerginlik olduğu ileri sürülen Gül ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'de bir araya geldi.


Önceki gün yaşamını yitiren eski Cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel için Meclis'te düzenlenen törende karşılaşan Erdoğan ve Gül'ün birbirlerine yönelik tavrının nasıl olacağı merak konusuydu.


Abdullah Gül, o kitap ile ilgili açıklama yaptı


Ahmet Sever: 'Kitabı yazma demedi ama...'


Kitap nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gül'e kırgın olduğu ileri sürülüyordu. Ancak Erdoğan ve Gül, törende tokalaştı. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, korteje katılmadı ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in odasına geçti. Daha sonra gazeteciler Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da oraya yöneldiğini ancak daha sonra ayrıldığını gözledi. Ardından da Cumhurbaşkanı Gül de TBMM Başkanı Çiçek'in odasına geçti. İkilinin görüşmesi sürüyor.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Gül'ün, Ahmet Sever'in kitabını ve gündemdeki koalisyon meselesini tartıştığı öne sürülüyor.


45 dakika sürdü


45 dakika süren görüşmenin ardından Gül ve Erdoğan TBMM'den ayrı ayrı çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı TBMM Başkanı Cemil Çiçek uğurladı. Erdoğan'ın ayrılışı sırasında gazeteciler bulundukları kaldırımın karşısına alındı ve Erdoğan'a görüşmeye ilişkin sorular yöneltilemedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS