‘Tecavüz meşrulaştırılamaz’ yazdılar 4 saat gözaltında kaldılar

‘Tecavüz meşrulaştırılamaz’ yazdılar 4 saat gözaltında kaldılar

Avcılar’daki kaldırımlarda sprey boya ile ‘Tecavüz meşrulaştırılamaz’ yazan CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Okan Yılmaz ile diğer 4 yönetici gözaltına alındı. Kimlik tespiti ve sağlık kontrolünden geçirilen 5 genç, daha sonra serbest bırakıldı.

Başbakan Yıldırım'dan muhalefete 'cinsel istismar' yanıtı


Adalet Bakanı Bozdağ NATO toplantısında HDP'li vekille tartıştı


TBMM’de AK Parti tarafından cinsel istismar faillerini mağdurla evlilik koşulu ile bir defa için hapisten çıkarmayı öngören düzenlemeye  tepki göstermek amacıyla CHP Avcılar Gençlik Kolları üyeleri dün akşam kaldırımlarda sprey boya ile ‘Tecavüz meşrulaştırılamaz’ diye yazmaya başladı. Polis ekipleri saat 21.00 sıralarında CHP Gençlik Kolları Başkanı Okan Yılmaz, diğer yönetici ve partililer Hazal Arslan, Can Paş, Gamze Karabacak, Ali Çağrı Ünkaya'yı gözaltına alındı. CHP’li gençler, Avcılar Merkez Karakolu’na götürüldü. Burada kimlik tespitleri yapılan ve ifadeleri alınan CHP'li gençler için İlçe yöneticileri, CHP Milletvekili Ali Şeker, Belediye Başkanı Handan Toprak, Parti Meclisi üyesi Turan Hançerli ve belediye meclis üyeleri karakola giderek gelişmelerle ilgili bilgi aldı. CHP'li gençler Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra savcılığın talimatı ile saat 01.00 sıralarında serbest bırakıldı.

Öte yandan CHP tarafından Avcılar'da Belediye Havuz Meydanı önünde kurulan stantta AK Parti'nin cinsel istismar suçundan 16 Kasım 2016 tarihinden önce çucuklarla yasa dışı nikah kıymış olanlara verilen hapis cezasının mağdur çocukla evlenmesi koşulu ile infaz edilmemesine ilişkin önergeye karşı imza kampanyası başlatıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS