Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin iş makinelerine saldırdılar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin iş makinelerine saldırdılar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Çorlu ilçesinin Türkgücü Mahallesi'de gerçekleştirilen beton yol yapım çalışmaları sırasında belediyenin iş makinelerine kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından saldırıldı.

17 Kasım Cuma gecesinden başlayarak 19 Kasım Pazar gecesine kadar 3 gece boyunca aynı bölgede gerçekleşen saldırılarda makinelerin akü ve akü kabloları çalındı.


Yol çalışmaları sırasında kullanılan silindirin sağ camı içki şişesi ile parçalandı, asfalt serme makinasının avadanlık takımı ve montaj yapımında kullanılan aparatlar çalındı.


Olay sonrasında Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı saha amiri Harun Yalkın tarafından Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı'na 'Devlet malına zarar vermek' suçu ile şikayette bulunuldu.


Ayrıca jandarma ekipleri tarafından olay yeri incelemesi de yapıldı.
 
Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi'nin kurulduğu 2014 yılından bu yana Tekirdağ'ın birçok noktasında yol çalışmaları yaptıklarını ve benzeri olaylarla daha önce karşılaşmadıklarını belirterek, "Çalışmalar sırasında iş makinalarının sevkiyatını yapmak mümkün değil. Çalışmalar devam ederken makinalarımızı bariyerlerin arkasında konuşlandırıyoruz" dedi. 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS