Tekirdağ'da kadınlar 8 Mart'ta 'Hayır' diyecek

Tekirdağ'da kadınlar 8 Mart'ta 'Hayır' diyecek

Tekirdağ'da çeşitli sivil toplum örgütlerinden kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yapacakları mitingle, "zulme, baskıya, şiddete Hayır" diyecek ve "Hayır duası" yapacak.

Tekirdağ Süleymanpaşa'da kadınlar, bölge milletvekillerinden ev kadınlarına sanatçılardan ilçe sivil toplum kuruluşlarına dek geniş bir katılımla sokağa çıkıyor , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde zulme, baskıya, şiddete "Hayır" diyor.


Almanya toplantıya neden izin vermedi?


Tekirdağ Süleymanpaşa Kadın Platformu önderliğinde Anneler Derneği'nden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne, Türk Eğitim Sen'den Türk Kadınlar Birliği'ne Tekirdağ sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, siyasi parti temsilcileri ve her yaştan bölge kadınlarının bir araya geleceği etkinlikte kadınlar demokratik taleplerini seslendirecek.


Tekirdağ Süleymanpaşa Sahil Dolgu Alanı'nda 5 Mart Pazar saat 15.00'de başlayacak mitingde kadınlar hep birlikte "aydınlık bir gelecek" dileğiyle "Şiddete Hayır", "Zulme Hayır", "Baskıya Hayır", "Kadın Cinayetlerine Hayır" diyecek. Mitingde kadınlar ayrıca, "Daha aydınlık bir ülke için 'Hayır duası" edeceklerini duyurdu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS