Temel Karamollaoğlu: Sivas katliamı demekten imtina ediyorum, katliam başka bir şey

Temel Karamollaoğlu: Sivas katliamı demekten imtina ediyorum, katliam başka bir şey

Bir televizyon kanalına konuk olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Sivas katliamı ile ilgili bir soru üzerine, "Sivas katliamı demekten imtina ediyorum, çünkü hakikaten katliam başka bir şey" diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Habertürk TV’de Kübra Par’ın konuğu oldu. Karamollaoğlu, “Sivas katliamı demekten imtina mı ediyorsunuz?” sorusu üzerine, “Sivas katliamı demekten imtina ediyorum, çünkü hakikaten katliam başka bir şey” yanıtını verdi.


"Sivas katliamı konusunda bugüne kadar yaptığınız açıklamalarla kamuoyu vicdanını rahatlattığınızı düşünüyor musunuz?" sorusuna "Gerekli açıklamaları yaptığım kanaatindeyim" şeklinde cevap veren Karamollaoğlu, "Sivas hadiseleri” diyorsunuz. Sivas katliamı demekten imtina mı ediyorsunuz?" sorusunu ise şu şekilde yanıtladı:


"Sivas katliamı demekten imtina ediyorum, çünkü hakikaten katliam başka bir şey. Evet, 33 kişi can verdi, bunu kabul ediyorum. Birisi gidip doğrudan insanları katlettiği zaman katliam olur. Orada bir kişinin gidip birisini doğrudan doğruya katlettiği vaki değil."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS