Son dakika... TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı | MEB e-Okul

Son dakika... TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı | MEB e-Okul

TEOG 3. nakil yerleştirme sonuçları MEB'in resmi sayfasında 09:45'te açıklandı. TEOG'a dair son başvurular e-Okul VBS sayfasında 28 Ağustos'ta başladı, 6 Eylül 2017 tarihinde, saat 17:00'de sona erdi. Kurban Bayramı'ndan ötürü ortaöğretim kurumları resmi tatil içerisine girdi, 5-6 Eylül tarihlerinde veliler ve öğrenciler son başvurularını yaptılar. Milli Eğitim Bakanlığı, son nakil başvuru sonuçlarının 8 Eylül'de açıklanacağını duyurdu. Sonuçların ardından prosedür nasıl uygulanacak?

MEB'ten son dakika bilgisi geldi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş nakil başvurularına dair sonuçlar az önce MEB'in resmi sayfasında açıklandı. 26 Ağustos'ta başvurular başladı, 6 Eylül 2017 tarihinde sona erdi. Bakanlık 8 Eylül'de sonuçların sabah saatlerinde açıklanacağını önceden duyurmuştu. Sonuçlardan sonra süreç nasıl işleyecek? Haber içeriğimizde...


Sonuç sayfasına gitmek için tıklayınızSon başvurularda yapılması gerekenler nelerdir?


Öğrenci şu ana dek herhangi bir ortaöğretim kurumuna atama durumu gerçekleşmediyse, son başvurularda istediği okula yerleşme durumunda nasıl bir yoldan gitmesi gerekiyor. Puan denkliği ve açık kontenjan konusunda veli nasıl hareket etmeli? Eğitim koordinatöründen önemli bilgiler haber videosunda…Nakil başvurularından sonra süreç nasıl devam edecek?


Öğrenci, 3 nakil başvurusundan da herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşmediği durumunda, il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il/ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruların alınması gerçekleşecek. 11 Eylül’de başlayacak olan başvurularda “puan denkliği” aranacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS