TEOG'da "Merve'nin babaannesi" öğrencileri zorladı

TEOG'da "Merve'nin babaannesi" öğrencileri zorladı

TEOG'da "Merve'nin babaannesi" öğrencileri zorladı

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, sınav sonrası Oğuzkaan Koleji öğrencileri ile yaptığı görüşmeler sonucunda TEOG birinci oturumunu değerlendirdi. Yılmaz, "öğrencilerin belirttiğine göre Merve'nin babaannesine sormamış olması gereken soru öğrencilerin en çok zorlandığı soru olmuş. Bu soru verilen bilgiden öğrencinin çıkarım yapmasını gerektiren bir soru olduğu anlaşılıyor." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatice Yılmaz'ın dağarlendirmesi şöyle:

Her ne kadar sınav kitapçıklarını görememiş olsak da öğrencilerimizin belirttiğine göre

Türkçe

Türkçe sorularının geçen yılların sorularına  göre daha uzun ve çıkarım yapmayı gerektiren sorulardan oluştuğunu belirttiler. Öğrenciler özellikle "unutmak " ile ilgili bir soruya ve cümlenin akışı ile ilgili bir soruya takılmışlar. Ayrıca son haftanın konusu olan cümlenin öğelerinden iki soru gelmiş. Oysa daha uzun süre işlenmiş olan fiilimsi konusundan  bir soru gelmiş genel anlamda bütün öğrencileri Türkçe  zorlamış. Sınavın seçici  dersi Türkçe gibi görünüyor.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularından iki tanesi öğrencileri zorlamış . Geçmiş yıllara göre  bu yılki sınav öğrencilerin daha fazla zorlanmalarına neden olmuş. Öğrencilerin belirttiğine göre Merve'nin babaannesine sormamış olması gereken soru öğrencilerin en çok zorlandığı soru olmuş. Bu soru verilen bilgiden öğrencinin çıkarım yapmasını gerektiren bir soru olduğu anlaşılıyor.

Matematik

Matematik soruları son üç yılın TEOG sorularına paralel hazırlanmış önceki yılların matematik sorularını çözmüş olan öğrenciler bu sınavda daha şanslı olmuşlar. Genel olarak belki bir soruda biraz zorlanmış olabilirler. Ancak bu günkü sınavın kolayı matematik olmuş gibi görünüyor.