Tercih kılavuzu yayınlandı YKS 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak?

Tercih kılavuzu yayınlandı YKS 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS tercih kılavuzu ön bilgilendirme amaçlı olarak kısa bir süre açıklanmıştı. Kontenjanların kesinleşmiş halinin ÖSYM tarafından yeniden yayınlanacağını hatırlatan kurum son kılavuzun esas alınacağını duyurmuştu. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, tercihler hangi tarihte yapılacak ve üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

YKS sonuçları açıklanma tarihi geçtiğimiz günlerde sınava katılan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sonuçların açıklanmasının hemen ardındansa tercih süreci başlayacak. Peki, YKS tercihleri hangi tarihte başlayacak ve sonuçlar ne zaman açıklanacak?


YKS sonuçları, ÖSYM'nin resmi takviminde yer alan bilgilere göre 18 Temmuz tarihinde açıklanacak.


YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN?


2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yerleştirme süreciyle ilgili detaylara yer verildi. Buna göre, tercihler 23-29 Temmuz tarihleri arasında alınacak.


Adaylar tercihlerini, T.C. kimlik numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklar. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacak.


ÜNİVERSİTE KAYITLARI HANGİ TARİHTE BAŞLIYOR?


YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS