Terörü protesto edip, gönüllü askerlik başvurusu yaptılar

Terörü protesto edip, gönüllü askerlik başvurusu yaptılar

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde teröre lanet yürüyüşüne katılan binlerce kişi, İlçe Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığı önüne gelerek, güvenlik güçlerine destek verip, gönüllü askerlik için form doldurdu ve terörü protesto etti.

Hakkari Dağlıca'da 16 askerin, Iğdır'da ise 13 polisin şehit edilmesi üzerine yurt genelinde olduğu gibi Tomarza'da da halk Türk bayraklarını alarak Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.


Meydandaki binlerce Tomarzalı, gönüllü askerlik için form doldurdu. Şehitler için Kur'an okutuldu, dua edildi, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.


MHP'den terör açıklaması


Meydanda toplananlar daha sonra "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Her Türk Asker Doğar", "İmralı Apo'ya Mezar Olacak", "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sloganları atarak, Şehit Tamer Gülveren Caddesi'nde İlçe Emniyet Amirliği ve ardından da İlçe Jandarma Komutanlığı önüne kadar yürüdü.


Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığı önünde terörü lanetleyen grup, polis ve askerin her zaman yanında olduklarını bildirdi. Tomarza'daki terörü protesto yürüyüşü, olaysız sona erdi. Bu arada bazı kişiler de araçlarıyla konvoy oluşturarak, sloganlar eşliğinde şehir turu attılar. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS