TGC'den İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonla ilgili açıklama

TGC'den İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonla ilgili açıklama

TGC'den İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonla ilgili açıklama

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Medyaya yönelik operasyonlarla Türkiye'de demokrasi dışlanıyor" denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TGC  Yönetim Kurulu'nun Kanaltürk, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Millet Gazetesi ve Kanaltürk Radyo'nun içinde yer aldığı İpek Medya Grubu'na yönelik operasyonla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşler yer aldı:

"Basın özgür değil ise toplum özgür olamaz. Ancak Türkiye basın özgürlüğünü engelleyen uygulamalar ve medya kuruluşlarına yönelik operasyonların ülkesi olmaya devam ediyor.Türkiye seçime giderken, sınırlarımızdaki savaş ihtimali yükselirken kamuoyunu tasarlama oyununun yeniden sahneye konulduğuna bir kez daha tanıklık ediyoruz Son olarak Kanaltürk, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Millet Gazetesi ve Kanaltürk Radyo'nun içinde yer aldığı İpek Medya Grubu'na yönelik bir operasyon başlatıldı.

Koza-İpek baskınları dünya basınında

Medyaya yönelik operasyonlarla Türkiye'de demokrasi dışlanıyor. Geçici iktidarın da gazetecilik mesleğini terörist bir faaliyet, gazetecileri terör suçlusu olarak tarif etme alışkanlığını sürdürdüğünü görüyoruz.

Akın İpek'ten dün açıklama bugün Holding'e operasyon

Koza Holding'e operasyon

Hedef göstermeyle, operasyonlarla, baskılarla gazetecilik mesleği engellenemeyecek ve gazeteciler susturulamayacaktır. Türkiye'de toplumsal barış, halkın bilgi edinme ve gerçekleri öğrenme hakkı için mücadele eden medyayı susturma girişimlerine artık son verilmesini istiyoruz."