THY uçağında radyasyon alarmı

THY uçağında radyasyon alarmı

Adana-İstanbul seferini yapmak üzere bu sabah Adana'da piste çıkış hazırlığı yapan THY uçağında radyasyon olasılığına karşı denetim yapıldı. Saat 08.35'te havalanması gereken uçaktaki yolcular aldıkları koku nedeniyle rahatsızlandı. Pilot radyasyon denetimi yapılması isteyince, yolcular indirilip ilgili uzman ekip arama başlattı. Yaklaşık 1,5 saat süren incelemede herhangi bir bulguya rastlanmayınca yolcular tekrar uçağa alınarak uçuş izni verildi.

Türk Hava Yolları'nın (THY)  bu sabah yapılan İstanbul - Adana seferi sırasında yolcuların aldıkları koku yüzünden mide bulantısı ve baş dönmesi rahatsızlıkları geçirmeleri sonrası uçak Adana'da radyasyon sızıntısı ihtimali üzerine karantinaya alındı.


Bu arada uçakta radyoaktif madde içeren kargo taşındığı, pilotun duurmdan haberdar olup şüphelendiği için ölçüm yapılmasını talep ettiği belirtildi.


Yapılan ölçümler sonucunda uçakta radyoaktif bir sızıntıya rastlanmadığı ifade edildi.


THY: "Olumsuzluk yok, yolcu alımına başlandı"


Yapılan kontrollerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı belirtilen THY'nin açıklamasında şöyle denildi:


“Bugün TK 2458 İstanbul- Adana seferini yapan uçakta yolcular bir koku aldıklarını beyan etmeleri üzerine kaptanı uçakta bir ölçüm yapılmasını istemiş. İlgili birimlere bilgi verilmiş ölçüm yapmış ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığının belirtmeleri üzerineUçak 1,5 saat gecikmeyle TK 2459 Adana- İstanbul seferi için yolcu alımına başlamıştır"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS