TOBB: Hisarcıklıoğlu, Kılıçdaroğlu'nu aramadı

TOBB: Hisarcıklıoğlu, Kılıçdaroğlu'nu aramadı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun genel kurulda yaşananlarla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aramadığını ve hiç kimseyi aracı olarak göndermediğini ifade etti.

Mete, yaptığı yazılı açıklamada, Hisarcıklıoğlu'nun, Kılıçdaroğlu ile telefon görüşmesine ilişkin iddialara açıklık getirdi.

"CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün bugün yaptığı açıklamaya istinaden cevap verme gereğinin ortaya çıktığını" ifade eden Halim Mete, şunları kaydetti: "TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu, Sayın Tekin Bingöl'ün yaptığı açıklamanın aksine, genel kurulumuzda yaşananlarla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu aramamıştır, hiç kimseyi aracı olarak göndermemiştir. CHP Ankara eski milletvekili Sinan Aygün, Kılıçdaroğlu'nu ziyaretinde Hisarcıklıoğlu'nu aramış, başkanımızla görüşürken telefonu Kılıçdaroğlu'na verince görüşme gerçekleşmiştir. Yapılan görüşmede TOBB Başkanımız yaşanan olaylardan duyduğu rahatsızlığı ifade etmiştir. Dolayısıyla Bingöl'ün ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır."

Kılıçdaroğlu'ndan TOBB'a çok ağır eleştiri

Tekin Bingöl ne demişti?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, yaptığı açıklamada, TOBB Genel Kurulu'nda kullandığı ifadeleri nedeniyle üzüntüsünü aktarmak isteyen Rifat Hisarcıklıoğlu'nun CHP Ankara eski Milletvekili Sinan Aygün aracılığıyla Kılıçdaroğlu'na ulaştığını söylemişti.

Kılıçdaroğlu'nun Hisarcıklıoğlu ile kısa bir telefon görüşmesi yaptığını ifade eden Bingöl, "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu telefonla aradığına ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır. TOBB Genel Kurulu'nda kullandığı ifadeleri nedeniyle üzüntüsünü aktarmak isteyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, önceki dönem milletvekili Sinan Aygün aracılığıyla Sayın Genel Başkan'ımıza telefonla ulaşmıştır. Genel başkanımız da herkesçe malum nezaketi gereğince Hisarcıklıoğlu ile kısa bir telefon görüşmesi yapmış, genel başkanımız telefon görüşmesinde muhatabının siyasiler olduğunu vurgulamakla yetinmiştir" diye konuşmuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS