Tokat'ta 4 gün boyunca yapraklar süpürülmeyecek: işte nedeni...

Tokat'ta 4 gün boyunca yapraklar süpürülmeyecek: işte nedeni...

Tokat'ta gönüllü turizm elçisi Fatma Esin Tuna'nın sonbahar yapraklarının süpürülmemesi için Tokat Belediyesine verdiği dilekçe kabul edildi. Kent merkezinde bulunan parklarda 4 gün boyunca yapraklar süpürülmeyecek. 

Van'da gösteri ve yürüyüş yasağı


DHKP-C'li Sevinç Bozdağ tutuklandı


Geçtiğimiz günlerde sonbahar yapraklarının sokaklardan süpürülmemesi için Tokat Belediyesi'ne dilekçe veren gönüllü turizm elçisi Fatma Esin Tuna’nın dilekçesi kabul edildi.


Kent merkezinde bulunan parklarda 4 gün yapraklar süpürülmeyecek. Tokat Belediye Başkanlığı'na dilekçe vererek sonbahar yapraklarının süpürülmesinden dolayı şikayetçi olduğunu belirten Tuna, "Yaprakların kalmasını ve sonbaharın tadını yaşamak istemiştim. Ve onlardan da olumlu cevap geldi. Aradılar ve 'Yapraklar süpürülmeyecek son baharın tadını çıkarabilirsiniz. Bunu Tokat halkına duyuracağız. Parklardaki yapraklar 4 gün boyunca süpürülmeyecek' dediler. Ben de köpeğim 'Rocky' ile birlikte parka geldim ve oyun oynuyoruz şimdi. Beni en çok şaşırtan da Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’in de aynı kararı alması oldu. Şu anda aynı uygulama Turhal ilçesinde de devam ediyor. Ben tüm yetkililere teşekkür ediyorum’’ dedi.


Vatandaşlar ise doğal görünümün daha güzel olduğunu son yaprak düştükten sonra süpürülmesi gerektiğini söylediler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS