hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TOKİ 50 bin konut başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları

  TOKİ 50 bin konut başvurusu nasıl yapılır İşte başvuru şartları
  expand

  TOKİ 50 bin konut müjdesi ile ilgili startı verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 50 bin konut projesi ile ilgili detayları verdi. Proje, konut sahibi olmak isteyenlere 240 aylık vadeye kadar ödeme fırsatı veriyor. Peki; 50 bin konut projesine nasıl başvurulacak? İşte, TOKİ 50 bin konut projesi ile ilgili detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TOKİ 50 bin konut projesini hayata geçirmek için harekete geçti. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar başvuru şartları ve başvurunun nasıl yapılacağını araştırıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ 50 bin konut konut projesi ile ilgili detayları açıkladı. Peki, TOKİ 50 bin konut projesine nasıl başvurulacak? İşte, TOKİ 50 bin konut projesi ile ilgili detaylar…

  TOKİ 50 BİN KONUT PROJESİ BAŞVURU SÜRESİ

  TOKİ 50 bin konut projesi ile ilgili başvuru süresi, konut sahibi olmak isteyen adaylar tarafından heyecanla araştırılıyor. Peki; TOKİ 50 bin konut projesine başvurular ne zaman kadar devam edecek? TOKİ tarafından paylaşılan bilgiye göre, 50 bin konut projesi 19 Nisan’a kadar devam edecek.

  TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  2+1 konutlar için başvuruda en fazla 4 bin 500 lira gelir kabul edilecek. İstanbul için ise 4 bin 800 lira olabilecek. Başvuru sahiplerinin en az 1 yıl aynı il içinde ikamet ediyor olması şart. Gerekli evraklar ve başvuru şartları TOKİ’nin resmi internet sitesinden de öğrenilebilecek. Başvuru talepleri 19 Nisan'a kadar sürecek.

  TOKİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başvurular Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla yapılacak. Emekliler için emekli olduklarına dair hak sahipliği belgesi, engelliler için engelli olduklarına dair rapor, kimlik belgesi gibi belgeler istenecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow