TOKİ başvuruları için bugün son gün! Peki, TOKİ kuraları ne zaman çekilecek

TOKİ başvuruları için bugün son gün! Peki, TOKİ kuraları ne zaman çekilecek

TOKİ başvuruları bugün yani 19 Nisan Cuma günü sona eriyor. Şimdiye kadar başvuru yapmış ve son olarak bugün başvuru yapacaklar “TOKİ 2019 kuraları ne zaman çekilecek?” sorusunun cevabını arıyor. Peki, TOKİ başvurusu ne zaman yapılıyor? TOKİ 2019 kuraları ne zaman çekilecek? İşte cevabı…

TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? Sorusunun cevabı, 50 bin konut projesi ile ilgili başvuru yapan veya başvuru yapmaya hazırlananlar tarafından araştırılıyor. Bilindiği üzere Toplu Konut İdaresi TOKİ tarafından 11 Mart tarihinde 50 bin konut projesi başvuru süreci başlatılmıştı. Süreç bugün sona eriyor. Peki TOKİ başvuruları nasıl yapılır? TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? İşte cevabı…


TOKİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?


Başvurular Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla yapılacak. Emekliler için emekli olduklarına dair hak sahipliği belgesi, engelliler için engelli olduklarına dair rapor, kimlik belgesi gibi belgeler istenecek.


TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?


50 bin konuttan 6 bin 300’ü İstanbul’da yapılacak. İstanbul’da inşa edilecek konutlar, Başakşehir Kayabaşı, Başakşehir Ayazma, Silivri Alipaşa, Başakkent Hoşdere ve Tuzla Aydınlı'da yapılacak. 43 bin 700 konut ise diğer illerde inşa edilecek.


Öte yandan başvuru süreci ise aşamalar halinde devam etti. Normal başvurular, 11 – 22 Mart tarihlerinde alınırken 25 Mart’ta şehit aileleri ve dul ve yetimlerin başvuru süreci başladı. Tüm kategorilerdeki başvurular ise 19 Nisan tarihinde yani bugün sona eriyor.


Peki; TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? Hemen belirtelim ki TOKİ kura tarihi henüz açıklanmadı. Ancak kuraların kısa bir süre çekileceği tahmin ediliyor. Ayrıca, TOKİ kura tarihlerini, TOKİ’nin başvuru ve kura tarihleri sayfasından takip edebilirsiniz? İşte, TOKİ tarihleri...


TOKİ KURA TARİHLERİ SORGUALAMA SAFASI


TOKİ 50 BİN KONUT PROJESİ İLE İLGİLİ DETAYLAR


Peşinatlar yüzde 10 ile başlayacak. Yüzde 12, yüzde 15 peşinatlar olacak. Konut fiyatları 240 aya kadar vadelendirilebilecek. 2+1 konutlar için taksitler 388 liradan başlayacak. Her ilde konuma göre değişiklik gösterecek. Konutlar 4- 5 katı geçmeyecek. 50 bin konutun 6 bin 300 tanesi İstanbul'da, 2 bin 934 tanesi Ankara'da, 2 bin 500 tanesi İzmir'de, 2 bin 200 tanesi ise Adana'da yapılacak. Şehit ailelerine, gazilere ve emeklilere yönelik kontenjan olacak.


Başvurular Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla yapılacak. Emekliler için emekli olduklarına dair hak sahipliği belgesi, engelliler için engelli olduklarına dair rapor, kimlik belgesi gibi belgeler istenecek.


2+1 konutlar için başvuruda en fazla 4 bin 500 lira gelir kabul edilecek. İstanbul için ise 4 bin 800 lira olabilecek. Başvuru sahiplerinin en az 1 yıl aynı il içinde ikamet ediyor olması şart. Gerekli evraklar ve başvuru şartları TOKİ’nin resmi internet sitesinden de öğrenilebilecek. Başvuru talepleri 19 Nisan'a kadar sürecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS