TOKİ kura sonuçları isim listesi ne zaman açıklanacak? (2020 TOKİ kuraları)

TOKİ kura sonuçları isim listesi ne zaman açıklanacak? (2020 TOKİ kuraları)

2020 TOKİ kuraları ile 100 bin sosyal konut projesi kapsamında hak sahibi olan kişiler belirlenecek. Her ilde farklı tarihlerde gerçekleştirilecekler kuralarla ilgili bilgilerse TOKİ tarafından paylaşıldı. Peki, TOKİ kura sonuçları isim listesi ne zaman açıklanacak ve kuralar ne zaman çekilecek?

TOKİ kurası için geri sayım sürerken 100 bin sosyal konutta hak sahibi kişilerin belirleneceği kuralarla ilgili tarihler büyük oranda netleşti. TOKİ’nin resmi internet adresinde yer alan bilgilerde hangi il ve ilçede kuraların ne zaman gerçekleştirileceği bilgisi yerini almıştı.


Bazı bölgelerde kura tarihleri kesinleşirken sorgulama yapmak isteyen kişiler için de il il kura tarihi sorgulama seçeneği erişime açılmıştı.


İL İL TOKİ KURASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…


TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


İllerde kura çekilişlerinin tamamlanmasının ardından isim listeleri de yine TOKİ tarafından yayınlanacak. Hak sahibi olamayan adaylara başvuru için ödedikleri ücret belirtilen tarihler arasında iade edilecek.


İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?


100 bin sosyal konut projesi kapsamında, İstanbul'da talep toplanan 3 projedeki 10 bin konutun ilk kurası, Tuzla'da 117 bin 650 başvurunun yapıldığı 5 bin 750 konut için yapılacak. Kura töreni, 16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek. 


Kura çekimi, Arnavutköy'de yer alan 3 bin 750 konut için 18 Mart, Başakşehir'deki 500 konut için de 20 Mart'ta yapılacak.


ANKARA TOKİ KURA ÇEKİMİ HANGİ TARİHTE?


Ankara'da 7 projede talep toplanan 4 bin konut için de kura çekilecek. 18 bin 38 kişinin başvuru yaptığı 7 projenin kuraları, martın ikinci haftası yapılacak. İlk kura Sincan'daki 2 bin 300 konut için 6 Mart'ta olacak. 


Öte yandan, 25 bin 255 başvurunun yapıldığı Bursa Yıldırım Projesi'nin 9 Mart, 47 bin 931 başvurunun yapıldığı Gaziantep Şahinbey Projesi'nin 30 Mart'ta kura törenleri gerçekleştirilecek.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS