TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? İl il TOKİ kurası tarihleri…

TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? İl il TOKİ kurası tarihleri…

TOKİ kurası için bazı illerde geri sayım sona erdi. 100 bin sosyal konut projesi kapsamında TOKİ kuraları sürüyor. Peki, hangi ilde 2020 TOKİ sosyal konut kurası ne zaman çekilecek?

TOKİ kuraları ile ilgili detaylar geçtiğimiz haftalarda netleşmiş ve hak sahipleri birer birer belirlenmeye başlanmıştı.


Tamamlanan kuralarla ilgili detaylar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından paylaşılırken kurada adı çıkmayan adaylara ödemeler belirtilen tarihler arasında gerçekleştirilecek. İşte 100 bin sosyal konut projesi ile ilgili tüm detaylar ve kuralarla ilgili bilgiler…


TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


İllerde kura çekilişlerinin tamamlanmasının ardından isim listeleri de yine TOKİ tarafından yayınlanacak. 


İL İL TOKİ KURALARI TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?


100 bin sosyal konut projesi kapsamında, İstanbul'da talep toplanan 3 projedeki 10 bin konutun ilk kurası, Tuzla'da 117 bin 650 başvurunun yapıldığı 5 bin 750 konut için yapılacak. Kura töreni, 16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek. 


Kura çekimi, Arnavutköy'de yer alan 3 bin 750 konut için 18 Mart, Başakşehir'deki 500 konut için de 20 Mart'ta yapılacak.


ANKARA TOKİ KURA ÇEKİMİ HANGİ TARİHTE?


Ankara'da 7 projede talep toplanan 4 bin konut için de kura çekilecek. 18 bin 38 kişinin başvuru yaptığı 7 projenin kuraları, martın ikinci haftası yapılacak. İlk kura Sincan'daki 2 bin 300 konut için 6 Mart'ta olacak. 


Öte yandan, 25 bin 255 başvurunun yapıldığı Bursa Yıldırım Projesi'nin 9 Mart, 47 bin 931 başvurunun yapıldığı Gaziantep Şahinbey Projesi'nin 30 Mart'ta kura törenleri gerçekleştirilecek.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS