Tombili'nin heykeli bulundu

Tombili'nin heykeli bulundu

Kadıköy'de kaldırım taşında verdiği pozuyla fenomen haline gelen ve heykeli yapılan şişman kedi Tombili'nin çalınan heykeli bulundu. Esnaf, kedinin bulunmasında medyada çıkan haberlerin etkili olduğunu söyledi.

Kadıköy'de yaşayanların çok sevdiği kedi Tombili, hayatını kaybetmiş ardından heykeli yapılmıştı. Kaldırım taşında verdiği pozuyla fenomen haline gelen şişman kedi Tombili'nin heykeli, 2 gün önce kimliği belirsiz kişilerce kaidesinden kırılarak çalındı.


Çevre esnafı bu sabah 06.00 sıralarında işyerlerini açmaya geldiklerinde heykelin geri getirilmiş olduğunu gördü. Yerinden sökülürken zarar gördüğü anlaşılan haykeli, Kadıköy Belediyesi tamir ettirip yerine tekrar koymak için götürdü.


Esnaf nasıl bulunduğunu anlattı


Tombili kedinin heykelinin bulunduğu sokakta kasap dükkanı işleten İlyas Çetinkaya, heykelin nasıl bulunduğu anlattı. Çetinkaya, “Akşam gece getirmişler. Kaçta geldiğini de bilmiyoruz, nasıl getirildiğini de bilmiyoruz. Sabah 06.00'da yandaki komşum gelmiş, kedi buradaymış, 08.30'da ben geldim. Belediyeye telefon ettim. Onlar geldi, baktılar ettiler, kediyi götürdüler. Montaj yerlerinde bir kırıklık vardı onun dışında bir kırıklık yoktu" dedi.Esnaf: “medyada çıkan haberler etkili oldu


Bir başka esnaf ise, “Hırsızlar onu satmak için götürdü. Baktılar ki; televizyonlarda yayın oldu, o nedenle geri getirdi, bıraktılar. İnsanlar o kadar emek verip onu yapıp getirip oraya dikmişler çalmak için mi? Daha bir şey diyemiyorum" ifadelerini kullandı.Sokak sakinleri heykelin belediye tarafından onarılıp yerine koyulmasını bekliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS