LGS son tekrar her gün TRT EBA TV Ortaokul üzerinden canlı izlenecek!

LGS son tekrar her gün TRT EBA TV Ortaokul üzerinden canlı izlenecek!

LGS son tekrar her gün TRT EBA TV Ortaokul üzerinden canlı izlenecek!

LGS son tekrar programı TRT EBA TV Ortaokul kanalından canlı izlenebilecek. Liselere Giriş Sınavı öncesi soru çözümünün ve konu anlatımının yapılacak program adaylar için son tekrar olacak. İşte TRT EBA TV Ortaokul canlı izleme adresi ve son tekrar programına ilişkin detaylar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EBA TV canlı yayın adresi üzerinden öğrenciler Liselere Giriş Sınavı öncesi için özel olarak hazırlanan son tekrar programını takip edebilecekler. Adayların sınava ilişkin tekrarlarını gerçekleştirecekleri programda önemli bilgiler yer alacak.

Türkiye'de ilk Covid-19 vakasının görülmesi üzerine yüz yüze eğitime verilen aranın akabinde kurulan TRT EBA TV'de LGS'ye girecek öğrenciler için sınav öncesi hazırlık programı başlatılıyor. MEB'in resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımla LGS'ye girecek gençler ekran başına çağrıldı.

LGS SON TEKRAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınav öncesi hazırlıkların EBA TV üzerinden gözden geçirileceği program 'LGS Son Tekrar' yayınları bugünden itibaren her gün 14.30'da gerçekleştirilecek. 20 Haziran Cumartesi günü saat 09.30'da 2 oturum şeklinde uygulanacak sınava dair son tekrarın yapılacağı programda konu özetleri, sınav taktikleri ve örnek soru çözümleri yer alacak.

TRT EBA CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 EBA TV NASIL İZLENİR?

TRT EBA TV televizyon üzerinden ya da internetten takip edilebilir. İlkokul, ortaokul ve lise seçeneklerinin bulunduğu sayfa üzerinden istenen TV kanalı seçilerek takip edilebilir.