TRT'de propaganda konuşmaları başlıyor

TRT'de propaganda konuşmaları başlıyor

Referandum mevzuatına göre, TRT'de propaganda konuşmaları bugün itibariyle başlıyor. 4 siyasi parti ise konuşmacılarını belirledi.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre, bu hafta TRT'de yayınlanacak seçim propagandaları için CHP, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve İstanbul Milletvekili İlhan Kesici'yi belirledi.


HDP adına Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir ve İstanbul Milletvekili Hüda Kaya konuşacak.

MHP adına ise anayasa değişikliği teklifini hazırlayan komisyonda bulunan MHP Milletvekili Mehmet Parsak'ın konuşması bekleniyor.


TRT'nin programına soruşturma


Halkoylaması Kanunu'na göre AK Parti'nin 10'ar dakikalık 3, CHP, MHP ve HDP'nin 10'ar dakikalık 2'şer konuşma hakları bulunuyor.


TRT'ye Fethullah Gülen tepkisi


AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Naci Bostancı, anayasa teklifi hazırlık sürecinde komisyonda yer alan AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop konuşacak


Erdoğan konuşmayacak


Referandum sürecinde Cumhurbaşkanı'nın da 10'ar dakikadan 2 kez TRT'de konuşma hakkı var. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bu hakkı kullanmayacağını açıklamıştı. 2010 yılındaki referandumda dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de bu hakkı kullanmamıştı.


HDP, karara inanamadı


Parti Sözcüsü ve Urfa Milletvekili Osman Baydemir ile İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın 20 dakika konuşacak olmalarıyla ilgili, Twitter'dan Baydemir görselli bir paylaşımda bulunan HDP Genel Merkezi, "İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT'deyiz" ifadelerini kullandı.


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS