TSK: Bombalı eylem hazırlığında olan Çeçen yakalandı

TSK: Bombalı eylem hazırlığında olan Çeçen yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı geçmeye çalışan Çeçen uyruklu bir teröristin yakalandığını açıkladı. Teröristin çantasından 1.5 kilogram ağırlığında patlayıcı düzeneği ve 2 adet savunma tipi el bombası çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı hudut geçişi teşebbüsünde bulunan Çeçen uyruklu bir şahsın çantasında, 1.5 kilogram ağırlığında patlayıcı düzeneği ve 2 adet savunma tipi el bombasının tespit edildiğini açıkladı.


Son dakika: Rusya saldırganının kimliği açıklandı


TSK, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı hudut geçişi teşebbüsünde bulunan Suriye uyruklu 17 kişi ile Çeçen uyruklu 1 kişinin yakalandığını bildirdi.


Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, yakalanan Çeçen uyruklu şahsın beraberinde bulunan çantasında yaklaşık 1,5 kilogram ağırlığında patlayıcı düzeneği ve 2 adet savunma tipi el bombası tespit edildi. İlgili Çeçen şahsın bölgede bir eylem hazırlığı içerisinde olduğu öğrenildi.


Düzenek ve el bombaları, Kilis İl Emniyet Müdürlüğü bomba imha uzmanlarına teslim edildi. Yakalanan diğer şahısların teslimat işlemlerinin ise devam ettiği belirtildi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS